P, 10.12.2023

Musta Kasti näitetrupp vaatab otsa kriisiajale, abiks must huumor

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Stseen, milles näitlejad Kaarel Targo ja Jaanika Tammaru on vaatajate ees selili.
Stseen, milles näitlejad Kaarel Targo ja Jaanika Tammaru on vaatajate ees selili. Foto: Tanel Asmer

Musta Kasti näitetrupp esietendab reedel maanteemuuseumis lavastuse «Pidu katku ajal» ning vaatab selles pandeemiast põhjustatud kriisiajale otsa julgelt ja rõõmsalt, abiks must huumor, laul ja tants.

Lavastuse kokkuvõttes on kirjas, et nüüdse pandeemia ajal ei ole suudetud kokku leppida isegi selles, mis on üldse valesti. Sest ajal, mil igaühel on oma tõde, võib isegi kellegi suremise fakti kahtluse alla seada. See on aeg, mil avastad, et sul on väga palju tuttavaid, kellel on tuttavaid, kes teavad väga lähedalt kedagi, kes oskab väga täpselt öelda, mis on valesti ja kust otsast peab probleemi lahendama. Sest tegelikult pole küsimus enam ammu teadmistes, vaid usus. Ning uskmatutega ei argumenteerita, vaid sõditakse – vahendeid valimata.

«Vast kõik mäletavad seda esimest korda, kui pärast pikka isolatsiooni sai esimest korda inimestega kohtuma minna. Selles hetkes oli veider segu joovastavast rõõmust ja kuklas tiksuvast hirmutundest, et äkki ma ei peaks siin olema,» tõdes lavastaja Birgit Landberg. ««Pidu katku ajal» on see sama hetk. Toome lavale teemasid, mille puhul tekib vahepeal hirmutunne, et äkki ei peaks seda tegema. Kuid soov pakkuda rõõmu, et möödunud aasta taak maha raputada, on hirmust tugevam. Kui muu meid ei päästa, siis teeb seda eluterve huumor.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles