L, 28.01.2023

Video ja galerii ⟩ Emajõe kaldal algasid uue kodumaise koguperefilmi «Tähtsad ninad» võtted

Armas Riives
, reporter
Emajõe kaldal algasid uue kodumaise koguperefilmi «Tähtsad ninad» võtted
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna algasid Tartus Supilinnas uue Eesti koguperefilmi «Tähtsad ninad» võtted, kus löövad kaasa Mattias Naan, Saara Pius ja paljud teised tuntud Eesti näitlejad. Film jõuab kinodesse 2022. aasta sügisel.

Hommikul oli mitmetel supilinlastel imestus suur, kui nende harjumuspärasele jooksu- ja jalgrattarajale, Supilinna pargis Emajõe kaldale oli püsti pandud must telk. Ümberringi askeldas mustades pusades pea 40 filmimeest. «Mis siin küll toimub,» kõlas ühe segaduses mööduja suust.

Üks filmimeestest võttis vaevaks möödujale viisakalt seletada, et käimas on «Tähtsate ninade» võtted. Film jutustab läbi huumoriprisma loo tänapäevasest maailmast, kus peresuhteid mõjutavad uuenduslik start-up-maailm ja teised noorte jaoks olulised teemad.

Neljapäeval filmiti esmalt Emajõel hoogsalt treenivaid sõudjaid. Peagi haarasid möödujad ka taskust telefonikaamera, kui märkasid, et kaldal jäädvustatakse ühtlasi stseeni eesotsas Mattias Naaniga. Tuntud telenägu mängib filmis üht olulisemat rolli – peaosatäitja 13-aastase Oliveri (Ruben Tolk) isa Arturit, kes koondatud sõudetreenerina Emajõe kaldal helgeid aegu igatseb ja karile sõitnud abielu päästmisest mõtleb.

Hoogne topeltmäng

Režissöör Ingomar Vihmar ütles, et «Tähtsad ninad» räägib eelkõige laste ja vanemate suhetest kaasaegse ja värske nurga alt, esitades küsimuse, mida on ühel perekonnal tarvis olemaks õnnelik.

Uue koguperefilmi «Tähtsad ninad» režissöör Ingomar Vihmar hindas parasjagu, kuna päike pilve tagant välja tuleb, et võtteplats paremini valgustatud oleks.
Uue koguperefilmi «Tähtsad ninad» režissöör Ingomar Vihmar hindas parasjagu, kuna päike pilve tagant välja tuleb, et võtteplats paremini valgustatud oleks. Foto: Kristjan Teedema

«13-aastased Oliver ja Sass meisterdavad tööõpetuse tunnis ninakujulise prillihoidja, mis äratab ootamatult salapärase suurinvestori huvi. Samal ajal näeb Oliveri hiljuti koondatud isa vaeva, et leida uus ametikoht,» selgitas Vihmar. «Poisid on iseseisvaks äriajamiseks aga liiga noored ning nii tekibki plaan, kuidas tabada kaks kärbest ühe hoobiga – nad palkavad oma firmat juhtima Oliveri isa ning päästavad seeläbi ka Oliveri vanemate karile sõitnud abielu.»

Konks on aga selles, et Oliveri isa ei tea, et ta töötab oma poja ja tolle sõbra Sassi heaks. Algab hoogne topeltmäng, mis eskaleerub, kui poisid saavad teada, mis on salapärasel investoril tegelikult plaanis.

«Tähtsate ninade» tegevus toimub keskmise suurusega Eesti linnas, mis tuksub sellest läbivoolava suure jõe rütmis. Oliveri kodu asub vaikesel aedlinna tänaval, milliseid võib leida näiteks Ihastest või Meriväljalt. See on kahekorruseline maja, mis asub teiste sarnaste, kuid pisut paremas seisukorras eramajade naabruses.

Oliveri majal on metsiku ilmega väike sopiline aed, milles kasvavad viljapuud ja põõsad. Üle heki kõrgub jõuka naabri uhke maja, mille pügatud muruga aias on suur bassein. Oliveri sõber Sass elab ühes paljudest kaheksakümnendate lõpus ehitatud viiekordsetest kortermajadest.

Kõrghoonetega linnadžungel vastandub aedlinna unistele tänavatele – kõrgetes klaasist hoonetes tehakse tähtsaid otsuseid ja juhitakse suuri firmasid. Oliveri ja Sassi jaoks mõjub see nagu Wall Street.

Film linastub 2022. aastal

«Tähtsad ninad» tootja on stuudio Nafta Films, mis on varasemalt produtseerinud näiteks koguperefilmi «Supilinna salaselts», aga ka eelmise aasta parimaks Eesti filmiks auhinnatud spioonipõneviku «O2». Samuti on Nafta Filma eeloleval sügisel esilinastuva Apteeker Melchiori triloogia kaastootja.

Filmi režissöör Ingomar Vihmar töötab Endla teatris lavastaja ja loomingulise juhina. Tema lavastatud on näiteks «Tramm nimega Iha» Endla teatris, «Õitseng» ja «Saatuse heidikute kuu» Eesti Draamateatris ning «Keskea rõõmud» Tartu Uues teatris.

Filmi peaosas 13-aastase Oliveri isa Arturit mängib tuntud teletäht Mattias Naan. Talle tuli enne filmivõtteid teha grimm.
Filmi peaosas 13-aastase Oliveri isa Arturit mängib tuntud teletäht Mattias Naan. Talle tuli enne filmivõtteid teha grimm. Foto: Kristjan Teedema

Uue filmi operaator on Heiko Sikka («Eia jõulud Tondikakul», «Polaarpoiss»), stsenarist Martin Algus («Soo», «Sangarid», «Reetur»), kunstnik Anneli Arusaar («Päevad, mis ajasid segadusse», «Skandinaavia vaikus», «Bodom») ja kostüümikunstnik Jaanus Vahtra (Cannes'i filmifestivalil Grand Prix võitnud «Kupee nr 6», «November», «Viimased»). Filmi helilooja on artistinimega Leslie De Bass tuntud Leslie Laasner ning produtsent Esko Rips («O2», «Supilinna salaselts», «Apteeker Melchior»).

Filmi peaosas 13-aastast Oliveri mängib Ruben Tolk. Tema sõbra Sassi rollis astub üles Robert Aleksander Peets. Oliveri isa mängib Mattias Naan. Lisaks mängivad filmis Lumi Soomets, Elo-Mirt Oja, Nora-Mia Pai, Albert Miina, Saara Pius, Mait Malmsten, Priit Loog, Lauri Nebel, Taavi Teplenkov, Kleer Maibaum-Vihmar, Janek Joost, Piret Simson, Tanja Mihhailova-Saar, Sofia Mihhailjova, Nils Mattias Steinberg, Margo Mitt, Carita Vaikjärv, Erik Soasepp, Ahto Aaremäe, Kaido Palu, Age Ploom, Juta Killing, Erki-Martin Lepik, Tõnu Kapper, Erik Vent, Max Õispuu, Margus Roosipuu ja Kaarel Nõmmik.

«Tähtsad ninad» võtted kestavad Tartus ja Tallinnas augusti lõpuni. Tootmisele kulub ligi miljon eurot ja selle katavad Eesti filmi instituut, kultuurkapital, Elisa ning Creative Europe Media.

Filmimeeskond otsib vabatahtlikke

Vabatahtlikud on oodatud Tartu filmivõtetele, mis kestavad tänasest kuni 19. augustini ja Tallinnas toimuvatele võtetele perioodil 25–29. august. Töö on vabatahtlikkuse põhimõttel, võttemeeskond tagab huvitava kogemuse ja toitlustamise. Huvilised saavad end registreerida siin.

Märksõnad
Tagasi üles