Peipsi, Pihkva ja Lämmijärve jääle võib minna sõidukitega

Kalamehed Peipsi järvel. Foto on illustreeriv.

FOTO: Toomas Huik

Seoses jääolude muutumisega lubatakse alates teisipäevast, 7. veebruarist Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvel liigelda maastikusõidukite, sõiduautode ning traktoritega Jõgeva, Tartu ja Põlva maakonna piires.

Keelatud on sõidukitega liiklemine Piirissaare lääneküljel «Eesti väravate» ning Piirissaare kagutipu piirkonnas, teatas politsei- ja piirivalveameti (PPA) Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Samuti on liiklemine keelatud ojade ja jõgede suudmetele lähemal kui 150 meetrit ning Salu saare ümbruses saarele lähemal kui 200 meetrit.

Keelatud on liigelda ja liikuda kontrolljoonele lähemal kui 50 meetrit Lämmi- ja Pihkva järve jääl ning lähemal kui 200 meetrit Peipsi järve jääl.

Oluline on meeles pidada, et  sõidukitega väljumisel piiriveekogule (Peipsi järvel kaugemale kui 1 km kaldast), tuleb väljumine registreerida lähimas kordonis.

Meelespea järvele sõitvatele kalameestele
 
Lõuna prefektuuri piirivalvekapten Mati Mikson tuletab kalastajatele meelde kõige olulisemad käitumisreeglid:
 
1.     Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvele väljumine transpordivahendiga tuleb registreerida lähimas kordonis. Peipsi järvel kehtib registreerimise kohustus siis, kui transpordivahendiga  sõidetakse järvele kaugemale kui 1 km kaldast. Pihkva- ja Lämmijärvel tuleb järvele transpordivahendiga väljumine registreerida alati. Kordonite kontaktid leiab politsei- ja piirivalveameti kodulehelt.
2.     Enne järveleminekut viige ennast kindlasti kurssi kehtivate piirangutega. Tutvuge jääoludega politsei- ja piirivalveameti kodulehel. Registreerimisel saate küsida vajadusel täiendavat informatsiooni kordonist.
3.     Soovitame kaasa võtta laetud mobiiltelefoni, kus on olemas kordoni kontaktnumber ja enese turvalisuse tagamiseks jäänaasklid, päästevest ning võimalusel kompass või GPS seade.
4.     Soovitav on mitte minna järvele üksinda. Hoidke teiste nägemisulatusse, et õnnetuse korral kaaslased märkaksid teid ja saaksid abi osutada või abi kutsuda. Arvestades külmade ilmaoludega jälgige kaaslasi, et õigeaegselt avastada külmast tingitud kahjustusi.
5.     Transpordivahenditega jääl liikudes hoidke turvalist pikivahet, mis võimaldaks õigeaegset pidurdamist ning teekonna valikul eelistage juba sõidetud jälgi. Jääl liikumisel vältige rüsijääd ja selle ületamist, sest seal on jäätumine kohati ebaühtlane. Sõidukiiruse valikul arvestage jää struktuuriga, et ei juhtuks õnnetust (ümberminek,  jõuaks enne takistust pidurdada jne). Jääl sõidukit parkides ärge parkige neid teineteisele liiga ligidale, arvestage mõnekümne meetrise vahega sõidukite vahel.
6.     Järvel on piirirežiimi ala tähistatud kollaste hoiatussiltidega, mille vahele on pandud latid kollase või politsei kirjaga kilelintidega. Olge tähelepanelikud ja vältige hoiatussiltidest edasiliikumist keelatud piirirežiimi alale.

Tagasi üles