Nakatumine on tõusuteel, peamine murekoht on üritused ja reisid

Armas Riives
, reporter
Copy
Kuigi nädalavahetusel ei olnud Tartus testimisvõimalust, siis nüüd püüab terviseamet selle võimaluse tagasi tuua.
Kuigi nädalavahetusel ei olnud Tartus testimisvõimalust, siis nüüd püüab terviseamet selle võimaluse tagasi tuua. Foto: Kristjan Teedema

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3119 koroonaviiruse proovi, neist esmaseid positiivseid oli 81 ehk 2,6 protsenti proovide koguarvust. Tartumaale lisandus 15 koroonapositiivset, kellest suurem osa elab Tartu linnas.

Tartumaale lisandunud 15 koroonapositiivsetest asub 12 Tartu linnas. Terviseameti Lõuna regionaalosakonna juhataja Tiia Luht ütles, et 35 protsenti ehk viis inimest tänastest Tartumaa haigetest ei oska nimetada, kus nad võisid nakkuse külge korjata. Mitmed positiivsed on aga perekondliku seosega.

«Hetkel on Tartumaal üks sisse toodud huvitegevuse kolle, mis hakkab vaikselt vaibuma. Haigestumine on vaikselt tõusuteel ning peamiseks murekohaks on üritused ja reisimised,» rääkis Luht. 

Tartumaa tänase suure arvu põhjuseks on ka asjaolu, et nädalavahetusel ei olnud Tartus testimist, kuid loodame seda muuta, lisas Luht.

Ööpäevaga lisandus 81 koroonapositiivset, haiglaravi vajab 15

Koroonaproovivõtu telk Tartu laululava taga.
Koroonaproovivõtu telk Tartu laululava taga. Foto: Sille Annuk

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid analüüsitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 34 inimesel. 22 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 15 (neist Tartu linna 12), Pärnumaale 9, Ida-Virumaale 4, Rapla- ja Valgamaale 3 ja Lääne-Virumaale 2 juhtu ning Jõgeva-, Lääne- ja Võrumaale üks uus nakkusjuht. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kaheksal juhul rahvastikuregistrijärgne elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 53,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud analüüside koguarvust 1,4%.

Ööpäeva jooksul uusi Covid-19 haigusjuhtumeid ei avatud, haiglaravi vajab 15 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 57 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastaseid 8 (53%).

Ööpäeva jooksul manustati 5859 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 602 540 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 522 502 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 54,6%.

Tagasi üles