Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Autovabaduse puiesteel jagatakse vaktsineerimisteavet ja sõitu jätkab süstikbuss

Süstikbuss viib soovijaid autoabaduse puiesteelt vaktsineerimiskeskusesse. FOTO: Sille Annuk

Tartu ülikooli vaktsineerimismeeskond jagab ka sel nädalal autovabaduse puiesteel teavet Covid-19 vastu vaktsineerimise kohta. Sõitmist jätkab ka süstikbuss, mis viib soovijad kesklinnast vaktsineerimiskeskusesse vaktsiinisüsti saama.

Tartu ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskond vastab kõikidele küsimustele ja nõustab inimesi vastavalt nende terviseseisundile. Kohapeal on ka võimalus välja printida digitaalne vaktsineerimistõend neil, kes on vaktsineeritud, kuid endal printimisvõimalus puudub.

Kliinikumi vaktsineerimismeeskond ootab huvilisi autovabaduse puiestee koosolekupaviljonis sel nädalal

20.07 kell 14–17
23.07 kell 10–13

Sõitmist jätkab ka süstikbuss, mis viib soovijaid kesklinnast vaktsineerimiskeskusesse ja toob tagasi. Buss väljub autovabaduse puiestee turuhoonepoolsest otsast.

Buss väljub sel nädalal kesklinnast iga poole tunni tagant:

20.07 kell 14.30–17
23.07 kell 10.30–13

Möödunud nädalal sai Tartus täis 100 000 vaktsiinisüsti, millest üle 72 000 on tehtud Tartu vaktsineerimiskeskuses. Praegu saab seal ennast vaktsineerida ilma ette registreerimata.

Tartu ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder ütles, et Tartumaa täisealistest on vaktsineeritud 65,15%, see on paremuselt Eesti teine tulemus Hiiumaa järel.

«Kõige rohkem on Tartu vaktsineerimiskeskuses kasutatud Pfizer/BioNTechi vaktsiini ning arvestades selle esimese ja teise doosi intervalli, tuleks vaktsineerida hiljemalt 21. juulil, et alustada kooliaastat muretumalt,» sõnas Teder.

Sellel ning järgmisel nädalal on Tartu vaktsineerimiskeskus avatud kõikidel tööpäevadel, esmaspäevast reedeni kell 10–18. Vaktsineerima võivad tulla nii ette registreerunud inimesed kui ka need, kel aega broneeritud ei ole. Eelmisel nädalal kasutas võimalust vaktsineerida ilma aega broneerimata ligi 350 inimest päevas.

Tagasi üles
Back