R, 8.12.2023

Kümmekond aastat oodanud Ihaste metsa kinnistu omanikud liiguvad nüüd arendusplaanidega edasi

Armas Riives
, reporter
Copy
Et näidata Ihaste metsa alal detailplaneeringu tühistamist nõudvatele kohalikele elanikele koht kätte, ehitasid maaomanikud metsa ümber aia. Kui elanikud kohtuotsust edasi ei kaeba ja 60 protsenti metsast linna kasutusse läheb, eemaldavad omanikud aia Hipodroomi poolsest küljest.
Et näidata Ihaste metsa alal detailplaneeringu tühistamist nõudvatele kohalikele elanikele koht kätte, ehitasid maaomanikud metsa ümber aia. Kui elanikud kohtuotsust edasi ei kaeba ja 60 protsenti metsast linna kasutusse läheb, eemaldavad omanikud aia Hipodroomi poolsest küljest. Foto: Ragnar Peets

Halduskohus ei rahuldanud Ihaste elanike liidu kaebust tühistada Tartu linnavolikogu otsusega kehtestatud Hipodroomi 4 ja Männimetsa tee 3a detailplaneering, milles tahetakse männikusse rajada 28 uuselamukrunti. Nüüd liiguvad maaomanikud plaanidega edasi ning viivad detailplaneeringu ellu.

Üks Ihaste puhkemetsa, Hipodroomi 4 ja Männimetsa tee 3a kinnistu omanikest, OÜ Vennad Ehitus juhatuse esimees Agu Mutli ütles, et omanikud pole hoolimata pikast kohtuteest plaanidele rajada Ihaste männikusse 28 uuselamukrunti veel kordagi vett peale tõmmanud.

Peagi mõõdavad maaomanikud müüdavate kruntide piirid välja, ütles Mutli. «Oleme kümmekond aastat oodanud, meil pole kuhugi kiiret, kuid liigume kogu aeg vaikselt edasi,» sõnas ta. Umbes kuus hektarit ehk 60 protsenti metsast jääb alles ja selle saab tasuta Tartu linn.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles