Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartus on süstitud juba üle 100 000 vaktsiinidoosi

Tartus on tehtud juba üle 100 000 vaktsiinidoosi, neist üle 72 000 Tartu vaktsineerimiskeksuses. Foto on illustratiivne. FOTO: Tartu Ülikool

Möödunud nädalal sai Tartus täis 100 000 vaktsiinisüsti, millest üle 72 000 on tehtud Tartu vaktsineerimiskeskuses. Praegu saab seal ennast vaktsineerida ilma ette registreerimata.

Tartu ülikooli kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder ütles, et Tartumaal on vaktsineeritud 65,15% täisealistest, see on paremuselt Eesti teine tulemus Hiiumaa järel.

«Selleks et vältida sügisel nii haigestumist kui eneseisolatsiooni määramist, on just nüüd õige aeg vaktsineerida Covid-19 vastu,» lausus Teder.

«Kõige rohkem on Tartu vaktsineerimiskeskuses kasutatud Pfizer/BioNTechi vaktsiini ning arvestades selle esimese ja teise doosi intervalli, tuleks vaktsineerida hiljemalt 21. juulil, et alustada kooliaastat muretumalt,» rõhutas ta.

Sellel ning järgmisel nädalal on Tartu vaktsineerimiskeskus avatud kõikidel tööpäevadel, esmaspäevast reedeni kell 10–18. Vaktsineerima võivad tulla nii ette registreerunud inimesed kui ka need, kel aega broneeritud ei ole. Eelmisel nädalal kasutas võimalust vaktsineerida ilma aega kinni panemata ligi 350 inimest päevas.

Ühtlasi avas kliinikumi vaktsineerimismeeskond eelmisel nädalal nõustamispunkti autovabaduse puiesteel. «Kliinikumi õed on linlaste päralt, et küsida vaktsineerimisteemalisi küsimusi ning printida välja vaktsineerimise digitõendeid. Autovabaduse puiesteel on võimalik kasutada ka linna süstikbussi, mis sõidutab inimesed mugavalt vaktsineerimiskeskusesse ja tagasi,» sõnas Teder.

Tartu vaktsineerimiskeskus asub A. Le Coqi spordihoones, kuhu on oodatud vaktsineerima nii tartlased, tartumaalased kui ka teiste maakondade elanikud alates 12. eluaastat.

Tagasi üles
Back