GALERII ⟩ Tartu Raekoja platsilt startis teinegi suur võiduajamine
Vanalinna näitusele sõitnud vanaautod meelitasid kohale palju rahvast

Vanima uunikumina sai näha 1930. aasta BMW Dixit, mis tegi seejuures kaasa ka 55 aastat tagasi toimunud esimese sündmuse Mäksal. FOTO: Henn Uuetoa

Täna õhtupoolikul anti Tartus Raekoja platsil start teiselegi suurele võidusõidule ehk vanasõidukite Hansa retrosõidule, millega tähistatakse 55 aastat tagasi alguse saanud autojuhtide kokkutuleku aastapäeva. Raekoja platsil oli võimalik tutvuda ligi saja vanasõidukiga. Uudistajaid oli palju.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vanaautode kokkutuleku korraldas Lõuna-Eesti vanatehnikaklubi Levatek. Selle üks eestvedajaid Margus Siilbek sõnas, et tänavuse näituse ning ringsõidu mõte ongi tähistada 55 aastat tagasi Mäksalt alguse saanud traditsiooni ümmargust aastapäeva.

Nii sõidukite kui ka autojuhtide seas oli neidki, kes lõid kaasa Eesti esimesel uunikumide kokkutulekul 55 aastat tagasi. Näiteks läbis tookordki teekonna 1930. aasta BMW Dixi. Selle omaniku Illar Lentsiuse sõnul on aga sellise reliikvia omamine kallis hobi, sest varuosi on keeruline leida. «Vene ajal oli juppe lihtsam leida ning hinnadki soodsamad,» ütles ta ja lisas, et BMW Dixi on nüüd väga haruldane auto.

Tagasi üles
Back