N, 30.03.2023

Politsei valmistub Rally Estonia ajal öiseid pidutsejaid korrale kutsuma

Lenel Karu
, reporter
Politsei valmistub Rally Estonia ajal öiseid pidutsejaid korrale kutsuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tartu politseijaoskonna juhi Andrus Reimaa sõnul on turvalisus tagatud nii päeval kui öösel.
Tartu politseijaoskonna juhi Andrus Reimaa sõnul on turvalisus tagatud nii päeval kui öösel. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Sel aastal on politseijõude Rally Estonial väljas küll eelmisest aastast vähem, kuid turvalisus on tagatud nii õhus kui maismaal, nii öösel kui päeval. 

Tartu politseijaoskonna juhi Andrus Reimaa sõnul kasutatakse turvalisuse tagamiseks mitmesugust taktikat. «Esiteks on meil erinevad abivahendid õhuseireks, nii mehitatud kui mehitamata sõidukid. Samal ajal tegelevad maismaal liikluskorralduse ja turvalisuse tagamisega eraldi üksused,» nentis ta.

Lõuna-Eestis on politsei valvel ka öösel, et tagada linnakodanikele võimalikult vähe kahjusid. «Ilm on väga kuum ja paljudel pole oma kodudes tehnilisi lahendusi õhutamiseks ning aknad on lahti. Kuumaga on magada niigi raske, lärm segab und veelgi ning oleme valmis inimestele selgitusi jagama ja pidutsemist kontrolli all hoidma,» lisas ta.

Politseijuht ei näe suurt probleemi nendes rallifännides, kes ilma piletiteta kiiruskatsetele pääseda üritaksid. «Rallispordi kajastamine telepildis on viimaste aastatega teinud nii suure hüppe, et fännid panustavad just ülekannetele, mida saab nautida konditsioneeriga kodus ilma palavuse ja parmudeta,» muigas Reimaa. Rallikatselt saadud elamusi see muidugi ei asenda ning politseijuhi sõnul on tänavu korraldajad leidnud soodsamaid pileteid ka neile, kellele rallipass on liiga kulukas.

Suurimad ohud, mille peale Reimaa sõnul inimesed sageli ei mõtle, on seotud tuleohutuse ja droonide lennutamisega. «Mitu nädalat pole sadanud ning loodus on nii kuiv, et iga mahajäetud asi võib tekitada õnnetuse. Droonide omanikel tasub jällegi mõelda, et nende kasutamisega seatakse ohtu kõik külastajad,» tõdes ta.

Ühtlasi kutsus Reimaa üles Lõuna-Eesti inimesi olema sõbralikud ja tolerantsed ka nende rallifännide suhtes, kes võivad kogemata nende õuele sattuda. Tema sõnul on tähtis jääda rahulikuks ning üheskoos tagada ralli õnnestumine.

Märksõnad
Tagasi üles