Rally Estoniaga on tänavu seotud ligikaudu 29 000 inimest

Tänavu pääseb Rally Estoniale maksimaalselt 25 000 inimest. Pildil 2020. aasta Rally Estonia Otepää 1 kiiruskatse Rüal. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Rally Estonia on spordisündmus, mis hõlmab väga erinevates rollides inimesi, alustades rallisõitjatest ja lõpetades vabatahtlikega. Kui mullu oli Rally Estoniaga seotud ligikaudu 26 000 inimest, siis tänavu võib see arv olla kuni 3000 inimese võrra suurem.

Pileteid FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapile veel jagub ning inimeste seas koguvad populaarsust üksikuteks päevaks mõeldud rallipassid. «Piletimüük sujub kenasti ja on näha, et päevapasside vastu on huvi, ning inimestel peabki olema valikuvõimalusi,» selgitas Rally Estonia peakorraldja Urmo Aava. Ta rõhutas, et piletid jäävad müüki kõigiks rallipäevadeks ning WRC tippsõitjaid vaatama pääseb kuni 25 000 pealtvaatajat.

«Lisaks publikule tuleb arvestada umbes 3000-liikmelise korraldusmeeskonnaga ning võistlejate ja taustatiimidega, keda on tuhatkond. Lähtume nendes arvudes terviseameti nõuetest,» lisas Aava.

Millega tegeleb peakorraldaja veel päev enne rallit? «Kindlasti tuleb mul jälgida detaile, et kõik saaks valmis, suhelda ajakirjanikega ja osaleda erinevatel üritustel,» rääkis Aava tänasel pressikonverentsil.

Tagasi üles
Back