Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Vilja Kohler: Elron kehtestab rattamaksu, probleemid jäävad

Tartu Postimehe tegevtoimetaja Vilja Kohler.   FOTO: Margus Ansu

Inimeste rongidega sõidutamiseks mõeldud riigifirmal Elron on pidev mure reisijatega: Tartu külje all pika ajalooga sugugi mitte väljasureva Reola küla rongipeatus tuleb aeg-ajalt ettetuleva tühipeatuse kaotamiseks igaveseks kinni panna ning oma sõiduriistadega reisivaid jalgrattureid on jälle nii palju, et firma maksustab rongi võetavad rattad 26. juulist sugugi mitte odava piletiga.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Rattaid on rongides liiga palju, need koos seisvate jalgratturitega ummistavad vahekäigu ja on ohtlikud, põhjendab Elron otsust ning loodab, et pilet vähendab rataste hulka suuresti maksumaksja rahalise toetuse eest sõitvas ühissõidukis.

Loen ja imestan: rattapilet ongi siis kõik, mida rongifirma probleemi lahendamiseks teeb. Omalt poolt mitte ühtegi lahendust: ei võimalust rattapiletit soetades oma sõiduvahendile koht tagada, ei lisavagunit, et nii ratastega kui ratasteta reisijad lahedalt ära mahuksid. Ainus soovitus on ratas peatusse parklasse jätta. Tule taevas appi! Inimesed tirivad ratta rongi ju sellepärast, et lõpp-peatusest edasi vändata. Puudub veel vaid soovitus osta kaks ratast: üks algus- ja teine lõpp-peatuse parklasse.

Tagasi üles
Back