Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Teatribuss toob Teatri Kodu hoovi legendaarse «Vanaema õunapuu otsas»

Teatri Kodu sisehoovis lavastub teatribussi muusikaline koguperelavastus «Vanaema õunapuu otsas». FOTO: Dario Matson

Laupäeval, 17. juulil esietendub Tartu mänguasjamuuseumi Teatri Kodu sisehoovis Teatribussi muusikaline koguperelavastus «Vanaema õunapuu otsas».

Lavastus põhineb Mira Lobe samanimelisel lasteraamatul, mille on dramatiseerinud Urmas Lennuk. Peaosades astuvad õuemurule näitlejad Viire Valdma ja Robert Annus.

«Mänguasjamuuseumi suvede juurde on juba mitu head aastat kuulunud suveteater ja suveteatrimuusika. Ehk tuletab just see lavastus meelde, et vanaemasid ja vanaisasid võiks teatrisse ja muuseumisse rohkem kaasa kutsuda,» rääkis Teatri Kodu etenduste juht Mariliis Einberg seekordsest lavastuse valikust.

«Teatribussi lavastus innustab vanavanematega koos mängima, nende lugusid kuulama ja edasi rääkima,» lisas ta.

Lugu «Vanaema õunapuu otsas» on nukker, rõõmus ja naljakas läbisegi. Peategelane Andreas on kurb, et tema vanaema on juba surnud. Lisaks tundub see Andreasele ääretult ebaõiglane. Ühel kenal päeval otsustab vanaema aga lapselapsele külla tulla ning sellest kohtumisest algavad seiklusrikkad ettevõtmised, mis aitavad ka Andrease emal aru saada, et üks korralik vanaema elab igavesti.

Muusikalise koguperetüki lavastaja on Marko Mäesaar, kunstnik Jaanus Laagriküll, laulusõnad ja viisid on teinud Urmas Lennuk Rakvere teatrist.

Mängivad Viire Valdma Eesti draamateatrist, Robert Annus Vanemuisest, Katrin Kalma, Martin Tikk, Eliisabet Raju, Maia Serv ja Andres Vago.

Tagasi üles
Back