P, 10.12.2023

Kohalikke vaatamisväärsusi ja galeriisid väisasid kultuurihuvilised tsiklimehed

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Pallase hoov täitus suvekooli raames Kawasaki Vulcanitega.
Pallase hoov täitus suvekooli raames Kawasaki Vulcanitega. Foto: Kristjan Teedema

Kõrgem kunstikool Pallas ja selle rektor Vallo Nuust korraldasid 8.-11. juulil rahvusvahelisele mootorratturite seltskonnale kultuuri ja kunstiga täidetud suvekooli. Nelja päeva jooksul külastatati Tartu galeriisid ja muuseume, kunstnike ateljeesid ning kohalikke vaatamisväärsusi. Kokku sõideti mootorratastel ürituse raames maha üle seitsmesaja kilomeetri.

Puidust kunstilinn
Suvekool «Pallas Summer School, DuVallon Art Rally» sai alguse soovist väljuda harjumuspärastest koolituste ja ürituste raamidest ning laiendada arusaama interdistsiplinaarsusest. Kunstikooli eesmärk oli tutvustada Eesti kunsti laiemalt, fokuseerides rahvusvahelise mootorratturite suvekooli tegevuse Tartu linna ja lähiümbruse kunstnike, ateljeede ja oluliste kultuuriinstitutsioonide külastamisele. Pallase suvekool eristub tavapärastest motokokkutulekutest selge kunsti- ja kultuuriloolise fookusega, lisaks jagati kõigile osalejatele täiendkoolituse tunnistused 20 akadeemilist tundi väldanud koolituse läbimisest.

«Tartus on väga ilusad ehitised, mulle meenutasid siinsed puidust majad minu enda kodu,» oli Vulcan Riders Soome motoklubi liige Thomas Berlin vaimustunud kohalikust arhitektuurist. Ta lisas, et Tartus on ka tänavad väga kaunid ja rohelust täis, mis koos näituste ja ajalooliste hoonetega teda siia kindlasti tulevikus taas külla kutsuvad. «Igas kohas, kus me Tartust välja käisime, oli mõni galerii. Siin on hämmastavalt palju kunsti!»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles