Autovabaduse puiesteele sõidavad iseliikuvad bussid

Armas Riives
, reporter
Copy
Eesti ettevõtte Auve Tech ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös loodud maailma esimene autonoomne vesinikusõiduk.
Eesti ettevõtte Auve Tech ja Tartu Ülikooli teadlaste koostöös loodud maailma esimene autonoomne vesinikusõiduk. Foto: Sille Annuk

Kuu aega kestva Autovabaduse puiestee ümbruses hakkavad sõitma ettevõtte Auve Tech iseliikuvad bussid. Kõik huvilised saavad iseliikuva masinaga tutvuda täna õhtul Autovabaduse puiestee avaüritusel kell 18–20.

Autovabaduse puiestee alani hakkab Laia tänava poolt sõitma kaks elektrilist iseliikuvat bussi. Bussid sõidavad kuus tundi päevas ning läbivad peatust iga kümne minuti tagant. Täpne marsruut ja peatused veel selguvad.

Lisaks esitletakse kesklinna pargis maailma esimest ja seni ainsat vesinikul töötavat isebussi. Järgmisel nädalal sõidavad iseliikuvad bussid südalinnas loetud päevadel ning nädala lõpus Eesti Rahva Muuseumi lähistel Rally Estonia 2021 üritusel. 19. juulist kuni 8. augustini on iseliikuvad bussid pidevalt Autovabaduse puiestee ümbruses.

Elektrilised isesõitvad bussid on varustatud LiDAR-ite, GPS-i ja kaameratega, et tagada kõikidel ajahetkedel 360-kraadine nähtavus ja kiire reageerimine ümbritsevale keskkonnale.

Eesti tehnoloogiaettevõte Auve Tech tegeleb autonoomsete süsteemide ja isejuhtivate sõidukite arendusega. Eesmärk on toimivate ühistranspordi lahenduste täiustamisega vähendada erasõidukite osakaalu, vabastada linnaruum massiivsetest parklatest ja muuta transpordilahendused nutikamaks ja kestlikumaks.

Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 9. juulist kuni 8. augustini. Sel aastal on kuu aega kestva ürituse fookuses keskkond ning alal kasutatakse pandinõusid, tarbitakse taastuvenergiat, pudelivee asemel pakutakse tasuta joogivett, sorteeritakse jäätmeid ja mõõdetakse sündmuse keskkonnamõju.

Tagasi üles