K, 5.10.2022

Kõrgema kunstikooli Pallas eestvedamisel toimub mootorratturite suvekool

Jens Raavik
, ajakirjanik
Kõrgema kunstikooli Pallas eestvedamisel toimub mootorratturite suvekool
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vulcan Riders Finland eestlastest liikmed on suvekooli korraldajad.
Vulcan Riders Finland eestlastest liikmed on suvekooli korraldajad. Foto: Kõrgem kunstikool Pallas

Kõrgem kunstikool Pallas korraldab 8.–11. juulil rahvusvahelisele mootorratturite seltskonnale kultuuri ja kunstiga täidetud suvekooli. Nelja päeva jooksul käiakse Tartu galeriisides ja muuseumides, kunstnike ateljeedes ning sõidetakse mootorratastel Tartu lähiümbruse kultuuriloolistes paikades.

Juulis toimuv suvekool Pallas Summer School, DuVallon Art Rally sai alguse soovist väljuda harjumuspärastest koolituste ja ürituste raamidest ning laiendada arusaama interdistsiplinaarsusest. Pallas tahab tutvustada Eesti kunsti laiemalt, fokuseerides rahvusvahelise mootorratturite suvekooli tegevuse Tartu linna ja lähiümbruse kunstnike, ateljeede ja oluliste kultuuriinstitutsioonide külastamisele. Pallase suvekool eristubki tavapärastest motokokkutulekutest selge kunsti- ja kultuuriloolise fookusega.

Üritus algab 8. juulil kell 16 mootorratturite kogunemisega Tartu Raekoja platsil, kus neid tervitab linnapea Urmas Klaas. Järgmistel päevadel sõidetakse ringi Tartu lähiümbruses. Igal õhtul kogunetakse aga Pallase õuele ning kõrgkooli fotostuudios pildistavad fotograafia osakonna üliõpilased portreefoto praktika raames mootorrattureid koos nende mootorratastega. Samuti kogutakse kokku portreteeritavate erinevad soovid Tartule. Fotodest valmib näitus, mida eksponeeritakse lokaalis Vein ja Vine ning Pallase galeriis Riia mäel. Suvekoolis osaleb 32 mootorratturit Soomest, Leedust ja Eestist.

Pallase suvekooli korraldamist toetavad Tartu linn ja Eesti kultuurkapital

Järgmisel nädalal aset leidev üritus jätkab Pallase rahvusvaheliste suvekoolide sarja. 2019. aastal toimus Pallase suvestuudio, milles osalesid üliõpilased ja õppejõud Georgia, Kasahstani ja Leedu kõrgkoolidest. Suvestuudio tulemusena valmis Tartu vanalinnas seinamaaling «Sõnum seinal». Ka toona toetas suvekooli Tartu linn.

Märksõnad
Tagasi üles