Kliinikumis kehtib tänasest roheline ohutase

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Operatsioonide järjekorras olevate patsientidega võtavad eraldi ühendust kliinikumi töötajad.
Operatsioonide järjekorras olevate patsientidega võtavad eraldi ühendust kliinikumi töötajad. Foto: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli kliinikumi kriisijuhtimismeeskond kinnitas täna, 28. juunil Covid-19 rohelise ohutaseme, mis taastab peaaegu täies mahus pandeemiaeelse olukorra haiglaruumides.

«Kauaoodatud hetk, mil haigestumine on vähenenud, on käes. Eesti nakatumiskordaja ehk viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 33,6. Haiglaravi vajab üle Eesti Covid-19 tõttu 34 patsienti ning neist kaks isolatsiooni vajavat patsienti viibivad kliinikumis, mis võimaldab meil leevendada piiranguid ning normaliseerida osakondade töö,» selgitas kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf.

Tartu ülikooli kliinikumis säilib rohelise ohutaseme korral kätehügieeni kohustus kõikidele ning maskikandmise nõue tervishoiutöötajatele ja üliõpilastele lähikontaktis patsientidega. «Patsientidel ei ole vaja kirurgilist maski kanda avalikes ruumides ning taas on lubatud ka patsientide külastada, ent palume selle vajaduse hoolikalt läbi mõelda,» sõnas professor Starkopf.

Ta lisas, et olenemata haiglaravil olevate Covid-19 patsientide märkimisväärsest langusest, tuleb valvas olla Ida-Virumaa olukorra suhtes. «Ettevaatusabinõuna jätkame esialgu nende Ida-Virumaa statsionaarsete ja päevakirurgia patsientide SARS-CoV-2 testimisega, kes ei ole vaktsineeritud või kui Covid-19 diagnoosimisest on möödas üle kaheksa kuu või kui raviarst seda sümptomite põhjal otsustab,» rääkis kriisijuhtimismeeskonna juht.

Roheline ohutase võimaldab lõpetada töö ka kliinikumi kriisijuhtimismeeskonnal. «Loodan väga, et Eesti vaktsineerimistempo jätkub samas rütmis, mis võimaldab meil sügisele vastu minna palju kindlamana kui aasta varem. Tänan kriisijuhtimismeeskonda, kõiki kliinikumi töötajaid ning meie mõistvaid patsiente teekonna eest, mis algas 2020. aasta märtsis. Oleme üheskoos taaskord ületanud Covid-19 ühe laine. Järgmiste lainete raskusastmed sõltuvad suuresti kogu Eesti kogukonna käitumisest,» ütles professor Starkopf.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles