Autovabaduse puiesteega kaasnevad liiklusmuudatused

Bussid ei peatu peatustes Raeplats ja Vabaduse puiestee, Palmihoone peatus on ajutiselt viidud Laiale tänavale. FOTO: Margus Ansu

9. juulist 8. augustini seab end Vabaduse puiesteel taas sisse autovabaduse puiestee. Juba 4. juulil algavad ettevalmistustööd ning teelõik Uueturu ristmikust Kaarsillani on liiklusele suletud 12. augustini.

Sõidukiga saab 4. juulist 12. augustini liikuda Narva maantee kaudu, kuhu on ajutiselt suunatud ka bussiliinid 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22. Seni ei peatu bussid Raeplatsi ja Vabaduse puiestee peatuses, Palmihoone peatus on ajutiselt viidud Laiale tänavale. Kesklinna sõites peatuvad Vene peatuses ainult bussiliini nr 7 bussid.

Autodele on endiselt avatud turuhoone parkla, kaubamaja parkla ning linnaraamatukogu parkla. Kohalikud elanikud pääsevad Poe tänavale Ülikooli tänava kaudu. Autodel säilib Poe tänaval parkimisvõimalus.

Turismibussidele luuakse parkimiskoht Magistri tänava parkla kõrval asuva kahe parkimiskoha juurde. Taksodele luuakse kolm peatumiskohta Uueturu tänavale kaubamaja parklasse ning kolm kohta Magistri tänava parkla lähedale Raeplatsi bussipeatuse juurde.

Liiklusmuudatuste kohta annavad infot linlaste ja piirkonna elanike postkastidesse saabuvad otsepostitused. Lisainfo autovabaduse puiesteega seotud teemadel: www.tartu.ee/autovabadus. Samuti jõuab liiklusinfo Targa Tee rakenduse kaudu Waze’i ja Google Mapsi. Liiklusinfot saab Tartu linna infotelefonilt 1789 ja meiliaadressilt infokeskus@tartu.ee.

Tagasi üles
Back