Nõo lihatööstus ostis omaniku firmast välja ja loobub kohtuskäimisest

Nõo lihatööstus. FOTO: Sille Annuk

Nõo lihatööstus ostis välja Maag Grupi vähemusosaluse ja suurendas nii proportsionaalselt teiste seniste omanike osalusi ettevõttes.

Nõo lihatööstuse osanikud otsustasid 14. juunil 2021 peetud üldkoosolekul osta tagasi ASi Maag Grupi tütarühingule OÜ Karukoobas kuulunud 29-protsendilise osaluse Nõo lihatööstuses. Tehingu hind ja täpsemad tingimused on poolte kokkuleppel konfidentsiaalsed. Pooled leppisid ka kokku, et kõik osanikevahelised varasemad vaidlused ja kohtuasjad lõpetatakse. Tehingut nõustasid müüja poolel Advokaadibüroo Rask ja ostja poolel Advokaadibüroo TGS Baltic.

Tehingu tulemusena suurenes proportsionaalselt Nõo lihatööstuse teiste seniste osanike osalus. Ettevõtte asutaja Toomas Kruustüki abikaasale Katrin Kruustükile kuulub tehingu järel 48 protsenti ja kaasasutajale, Katrin Kruustüki vennale Peeter Kõrvale 34 protsenti osakutest. Ülejäänud väikeosanike osalus ei ületa kellelgi viis protsenti. OÜ Karukoobas väljus täielikult Nõo lihatööstuse osanike ringist.

Nõo lihatööstuse nõukogu esimehena jätkab Simmo Kruustük ning nõukogu liikmena Peeter Kõrv ja Väino Illing. Ettevõtte juhatuse liikmena jätkab tänane tegevjuht Ragnar Loova.

«Oleme saavutatud kokkuleppe tingimustega rahul ja jätkame igapäevatööd sõbralike konkurentidena,» ütles OÜ Karukoobas juhatuse liige Toomas Juhani.

Tänaseks Maag Gruppi kuuluv OÜ Karukoobas sai Nõo lihatööstuses osaluse 2011. aastal.

Nõo lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus, mis asub Tartu lähedal Nõos. Ettevõte asutati 1992. aastal, mil hakati tootma Nõo rulaadi. Ettevõte annab tööd ligi 200 inimesele.

Tagasi üles
Back