Tartu pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud rohelise turismisihtkoha tiitli

Armas Riives
, reporter
Copy
Tartu linn.
Tartu linn. Foto: Kristjan Teedema

Rahvusvaheline säästvat turismi arendav organisatsioon Green Destinations tunnustas Tartut roheliste turismisihtkohtade hõbetasemega.

Tunnustatud kvaliteedimärgise taotlemiseks tuli täita ja kaitsta sajast kriteeriumist koosnev raport, mis kaardistas hetkeolukorra Tartus kestliku turismi seisukohalt olulistes valdkondades.

Alates 2020. aasta kevadest on Tartu koos EASi turismiarenduskeskuse ja kuue teise Eesti piirkonnaga osalenud roheliste sihtkohtade pilootprojektis. Projekti eesmärk on Eesti ja sealhulgas ka Tartu tõstmine roheliste turismisihtkohtade maailmakaardile, et kestlikku turismi hindavate külastajate hulgas atraktiivse sihtkohana välja paista.

Rahvusvahelise tunnustuse pälvimiseks tuli Tartul hinnata ja kaitsta oma seniseid eesmärke, tegevusi ja väärtusi sajast kriteeriumist koosnevas raportis. Kaardistus hõlmas nii sihtkoha juhtimise, kultuuri, traditsioonide, keskkonna ja kliima, loodushoiu, sotsiaalse heaolu kui ka külalislahkuse valdkondi. Raportile järgnes rahvusvaheline audit, mille käigus intervjueeriti erinevate valdkondade eksperte Tartus. Ligi aasta kestnud taotlusprotsessi tulemusena tunnustati Tartut Green Destinationsi hõbetasemega.

EAS-i turismiarenduskeskuse roheliste sihtkohtade pilootprojekti koordinaator Imbi Lepik-Martinson sõnas, et Tartul olid kõikides kategooriates ühtlaselt kõrged hinded, aga kõige kõrgemad hinded pälvisid kultuuri ja traditsioonide kategooria ning sihtkoha juhtimine.

Tartu linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul näitab rahvusvaheline rohelise turismisihtkoha kõrge tunnustus, et Tartu on oma tegevusfookused seadnud õigesti. «Soovime, et Tartus oleks ühtemoodi hea olla nii linlastel kui ka turistidel. Kestlikkusele keskendumine võimaldab mõlemat – Tartu areneb nii elukeskkonna kui ka turismisihtkohana,» rääkis Kalberg.

Tartu osalust roheliste sihtkohtade programmis koordineerib Visit Tartu. Eesti osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa regionaalarengu fond ja programmi koordineerib EAS.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles