Tartu tervishoiu kõrgkool laieneb suvise vastuvõtuga kolme maakonda

Tartu Postimees
Copy
Vastuvõtt Tartu tervishoiu kõrgkooli algab tänavu 12. juunil.
Vastuvõtt Tartu tervishoiu kõrgkooli algab tänavu 12. juunil. Foto: Kristjan Teedema

Täna algab vastuvõtt Tartu tervishoiu kõrgkooli, tulevased esmakursuslased alustavad õppetööd kokku neljas maakonnas - lisaks Tartule ka Tallinnas ning Ida- ja Lääne-Virumaal.

«Regionaalne õpe on kõrgkoolile ühelt poolt võimalus koostöös tervishoiuasutustega seista hea selle eest, et meie tulevased õppurid saaksid õppida kodu lähedal, vajadusel töökoha ja perekonna kõrvalt,» sõnas Tartu tervishoiu kõrgkooli rektor Ulla Preeden. «Teisalt on see selge märk tervishoiuspetsialistide puudusest ning lähtub just piirkondlikust tööjõuvajadusest.»

Võrreldes varasemaga on muutunud ka vastuvõtutingimused. Kõrgkooli õppeprorektor Kersti Viitkar selgitas, et näiteks radioloogiatehniku õppekaval on tekkinud vajadus sisseastumisintervjuude järgi, seoses sooviga kaasata tööandjaid õppurite valiku protsessi. «Kuna füsioterapeudi õppekaval on meil olnud aastaid konkurss mituteist soovijat kohale, siis otsustasime seal motiveeritud ja võimekate üliõpilaste leidmiseks lisaks sisseastumistestile kasutusele võtta kehaliste võimekuste katsed,» lisas ta.

Suvisel vastuvõtul ootab Tartu tervishoiu kõrgkool kandideerima magistriõppes terviseteaduse õppekavale, rakenduskõrgharidusõppes õe, ämmaemanda, füsioterapeudi, bioanalüütiku, tervisekaitse spetsialisti ning radioloogiatehniku õppekavadele. Sealjuures alustavad radioloogiatehnikud õpet nii Tartus, Virumaal kui ka Tallinnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla juures. Kutse saab omandada massööri, tegevusjuhendaja, lapsehoidja, hooldustöötaja ja erakorralise meditsiini tehniku õppekavadel.

Kõrgkooli kutseõppe ja rakenduskõrghariduse õppekavadele kandideerimise eelduseks on gümnaasiumi lõputunnistus, ent riigieksamite tulemused pole vajalikud. Kõik sisseastumistestid ja -intervjuud toimuvad veebis, kehaliste võimekuste katse kõrgkoolis kohapeal.

Dokumentide vastuvõtt toimub 14. juunist 30. juunini, täpsem informatsioon: www.nooruse.ee/vastuvott.

Tagasi üles