Poiste kaasava eelarve idee tõi koolimajja hokilaua

Henn Uuetoa
, tartu@postimees.ee
Copy
Ilja Kulak (vasakul) ja Aleksandr Plokhotnichenko said hiljuti saabunud hokilauaga juba tutvust teha, kuid turniire võib pidama hakata alates septembrist. Siis on koolimajas ka mängulaua avamise tseremoonia.
Ilja Kulak (vasakul) ja Aleksandr Plokhotnichenko said hiljuti saabunud hokilauaga juba tutvust teha, kuid turniire võib pidama hakata alates septembrist. Siis on koolimajas ka mängulaua avamise tseremoonia. Foto: Henn Uuetoa

Tartlastele on kaasav eelarve juba teada asi, nüüd on ühingu Korruptsioonivaba Eesti ja sihtasutuse Eesti Koostöö Kogu eestvedamisel otsustanud sellesarnase algatuse väiksemas mahus ellu viia ka neli kooli üle Eesti.

Ettevõtmisega eraldab kool oma eelarvest 500–1000 eurot, mille kasutamise üle saavad hääletuse teel otsustada õpilased. Osalenud koolide seas oli ka Tartu Annelinna gümnaasium, kus ideedekonkursi võitis mõte soetada koolile õhuhokilaud.

Korruptsioonivaba Eesti tegevjuht ja kaasava eelarvestamise eestvedaja Carina Paju selgitas, et asja mõte on ennekõike suurendada õpilaste teadlikkust demokraatiast. «Mida suurem on inimeste teadlikkus demokraatiast, seda vähem on korruptsiooni,» selgitas ta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles