Elva valla spordijuht Madis Šumanov ütles, et spordilinnale on seesuguste uudsete kogemuste pakkumine igati kohane. «Kuigi möödunud talv tõi meile üle pika aja väga head uisu- ja suusaolud, on suvel uisutamine kindlasti midagi sellist, mida just igaüks proovida ei ole saanud,» nentis ta.
Ajutise uisuväljaku importija OÜ Hydroseal esindaja Enn Kulp ütles, et väljak koosneb polümeermaterjalist plaatidest, mis meenutavad libedat põrandat. «Põhimõtteliselt ongi vaja tegeleda vaid põrandahooldusega,» ütles ta pinna vähenõudlikkuse kohta.
Libisemine peaks seejuures olema peaaegu samasugune nagu jääl, ent pinnale kukkuda on pisut pehmem. Tootja Xtraice’i uisuväljakuid kasutavad muu hulgas ka iluuisutajad, jääkeegli harrastajad ja NHLi hokimängijad. «See näitab, et asjal on kvaliteet olemas,» leidis Kulp.
Rajatav uisuväli on igati keskkonnasäästlik, sest kui tavaline uisuväli toodab ligi 11 000 tonni süsihappegaasi, siis selle väljaku emissioon on null. Kunstväljaku kasuks räägib seegi, et seda saab aasta ringi kasutada.
Samuti on tegemist võrdlemisi soodsa ettevõtmisega. «Kui Tartu Raekoja platsi väljaku maksumus oli ligi 400 000 eurot, siis sellise väljaku puhul saab kindlasti neli korda odavamalt hakkama,» arvas Kulp. Elva vald väljaku eest tasu ei maksa, kuid vastutab korraldusliku poole ja uisulaenutuse eest.
Abivallavanem Kertu Vuks ütles, et Elva vald võttis suvise uisuväljaku pakkumisest kohe kinni. «Osaühing Hydroseal tuli selle ettepanekuga meie juurde ja nad olid kindlad, et just Elva on see koht, kus sellist võimalust katsetada,» sõnas ta.