Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Autovabaduse puiesteel kohtab tänavu kunstide seas ka ekstreemsporti

Autovabaduse puiesteele tuleb kaks lava, rulapark ja kunstigalerii. FOTO: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Autovabaduse puiestee ehitamisel kasutatakse sel aastal eelmisest suvest tuttavaid elemente ning lisatakse tegevusi, mis pakuvad rõõmu nii toidu-, kultuuri- kui ka spordisõpradele. Tänavu laieneb ala lisaks Vabaduse puiesteele ka kõrvalasuvasse parki.

Kultuurihuvilisi külastajaid rõõmustab ka sel aastal Kaarsilla kõrval asuv ekraan filmiõhtuteks ning kiigelabürint, mille juures tutvustatakse Euroopa kultuuripealinn 2024 aastaga seotud sündmusi. Kesklinna pargist leiab Kunstimaja väligalerii, kus saab kohapeal jälgida nelja maalikunstniku tööd ning hiljem tööde väljapanekut. Pargis jääb avatuks ka Bobby Sageri fotonäitus. Sportlikumad külastajad leiavad Autovabaduse puiesteelt rulaplatsi, tänavatennise ala ja tantsumuru.

Sel korral tuleb Autovabaduse puiesteele kaks lava, millest üks asub Vabaduse puiestee veesilma keskel ning teine turuhoone pool asuvas tänava otsas. Lavadel astuvad üles mitmekülgsed esinejad, kes kuulutatakse programmis välja sündmuse jooksul. Veesilm saab sel aastal veelgi suuremad mõõtmed ning tänavale kerkib ka purskkaev.

Tänavu on alal taas klaaspaviljonid, mida saab kasutada töötubadeks, õueraamatukoguks ja koosolekuteks. Klaasist raadiomajas seavad end sisse raadiojaamad ning tehakse muid põnevaid tegevusi.

AS Tartu Turu kauplejad asuvad tänaval ning temaatilised kauplemispäevad on koondatud pargis asuvasse suurde telki, kus toimuvad augustis ka toidu- ja veinifestivaliga seotud tegevused. Uuenenud tänavatoiduvaliku nautimiseks, ürituste jälgimiseks ja niisama heaks äraolemiseks tulevad nii tänavale kui ka kesklinna parki rannatoolid, võrkkiiged ja istumiskohad, aga ka piknikukohad.

«Parima elukeskkonna loomine vajab igapäevase ühise avaliku ruumi pidevat mõtestamist ja julget lähenemist. Autovabaduse puiestee edulugu eelmisel aastal näitas, et tartlased ootavad värskeid mõtteid ja soovivad ka kaasa rääkida oma kodulinna tuleviku teemadel. Autovabaduse puiestee on just sedalaadi eksperiment ja arutelude platvorm ning sellise traditsiooniga jätkamine on väga loomulik,» ütles linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Ala hakatakse südalinna üles seadma juuni lõpus ning Autovabaduse puiestee avatakse juba 9. juulil, mil kuu aega vältav sündmus külastajaid põneva programmi ja tegevustega kostitab. Rohkem infot leiab lehelt www.tartu.ee/autovabadus.

2020. aastal esimest korda toimunud Autovabaduse puiesteel käis kuu aja jooksul üle 150 000 külastaja ning toimus rohkem kui 200 üritust, etteastet, vestlust, kohtumist, minikontserti ja töötuba.

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linnavalitsus, Tiigi seltsimaja ja SA Tartu 2024 koos paljude heade koostööpartneritega.

Tagasi üles
Back