T, 31.01.2023

Loodusfestival kutsub Linnujämmile

Jens Raavik
, ajakirjanik
Loodusfestival kutsub Linnujämmile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele.
Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Foto: Silvia Luik

Sel pühapäeval, 13. juunil kell 18 saavad Tartu ülikooli botaanikaaia alpinaariumilaval kokku linnud, helikunstnikud ja sõnasepad, et panna kontserdiga pidulik punkt seitsmendale loodusfestivalile.

Selle nädala jooksul, 7.–13. juunil, toimub loodusfestival. Festival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Selle aasta festival keskendub koostööle looduses, selleks on festivali programmi koondatud 70 üritust üle Eesti. Piduliku punkti paneb festivalile linnujämm.

Linnujämm innustab tähelepanu pöörama lindudele ja linnaloodusele. Ajalooliselt on looduse väärtustamine käinud käsikäes pärimuskultuuriga: kirjanikud ja muusikud on lindudest, nende olekust ja eluviisist rohkelt inspiratsiooni ammutanud. Ka tänapäeval on oluline sillata loodushoidu ja looduse mitmekesisuse väärtustamist nüüdisaegsete kunstivormide, stiilide ja loomepraktikatega. Linnujämmile tulevad kokku muusikud ja luuletajad, kes loovad Eestis elava linnuliigi laulust inspireerituna oma muusikalise nägemuse või poeetilise sõnateose, mis tõlgendab mõnel muul viisil ette antud linnulaulu salvestisest või tõukub sellest.

Lindudest jämmivad suitsupääsuke, ronk, teder, kuldnokk ja põldlõoke, kellega koos musitseerivad muusikud Kulno Malva, Maarja Soomre, Leanne Barbo, Martin Kuusk, Sänni Noormets ja Pille-Rite Rei koos Andre Maakeriga. Luuleridu seavad poeedid Aliis Aalmann, Adam Cullen, Krista Ojasaar ja Kristel Algvere. Linnujämmi juhib bioloog ja loodushäälte salvestaja Veljo Runnel.

Haara kaasa piknikutekk ja tule naudi õdusat õhtut Tartu ülikooli botaanikaaias 13. juunil kell 18. Üritus on tasuta. Linnujämmi kantakse otse üle ka Tartu ülikooli loodusmuuseumi Youtube'i kanalil.

Linnujämmi korraldab Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös kirjanike liidu Tartu osakonnaga. Linnujämmi toetab Tartu linn. Muusikute ja pealtvaatajate turvalisust tagab Viking Security.

Märksõnad
Tagasi üles