ERMis on robotite päev

Tartu Postimees
Copy
ERM.
ERM. Foto: Simo Sepp

Teisipäeval on Eesti Rahva Muuseumis (ERM) roboteid rohkem kui tavaliselt. Lisaks tuttavale muuseumirobotile tulevad omavalmistatud robotitega kohale Haapsalu innovatsioonikeskuse robotiringi lapsed. Oma robotid toob platsi ka Kinema Robotics, samuti esitleb Tartu ülikool haridusrobotit Robotont.

Robotite päeva idee on sündinud uuest ERMi jõudvast näitusest «Robotite muinasjutud», mis toob vaatajate ette illustratsioonid Poola kirjaniku ja filosoofi Stanisław Lemi samanimelise raamatu eestikeelsest esmaväljaandest. Eestikeelse raamatu teeb eriliseks see, et esimest korda ilmub Lemi teos värviliste illustratsioonidega, mis sündisid unikaalse kultuurilise koostöö tulemusel ehk pilte on joonistanud raamatusse nii Eesti kui Poola kunstnikud.

Näitus ja raamatu ilmumine tähistasid Stanisław Lemi 100. sünniaastapäeva ja saja aasta möödumist Eesti ja Poola diplomaatiliste suhete loomisest, mis täitus eelmise aasta lõpus.

Robotite päeval loeb huvilistele katkendeid raamatust Urmas Vadi. Toimub ka Magdalena Kłos-Podsiadło kuraatorituur näitusel.

Tagasi üles