Otepääl, mille ümbruses samuti rallikatsed aset leiavad, pakub praegu oma majast üht tuba 300 euro eest üürile Kalev Madissoo. Tema tõdes, et tal oli plaan ruum teenima panna ka eelmisel aastal, kuid siis jäi tal mõte esimese koroonalaine järelmõjude tõttu siiski teostamata.
Madissoo täpsustas, et seda tuba pakubki ta ööbijatele ainult ralli ajaks, sest siis on nõudlus suur ning maja asukoht sobib kiiruskatsete kohaga väga hästi. Hinna määras ta turu üldist seisu analüüsides: vaatas lihtsalt, millised on teiste omanike pakkumised.
Sellel aastal on Rally Estonia kodulehel kõigil võimalik oma majutusasutusi, aga ka näiteks telkimisalasid huvilistele välja pakkuda. Võistluse meediajuhi Margus Kiiveri sõnul pärineb idee sellises formaadis telkimisplatse ja majutusvõimalusi kokku koondada Soomest. Et siinset rallit peetakse suve kõige magusamal ajal, pidas Kiiver usutavaks, et telkimishuvilisi leidub üksjagu palju.
Eelmisele aastale tagasi vaadates kinnitas Kiiver, et majutusteenuste pakkujatega suuri probleeme ei olnud. Ta pidas aga paratamatuks, et leidub neidki, kes mingil hetkel lähevad teistest märkimisväärselt kõrgemate hindadega õnne proovima. «Eks ole hindadega hullu ka pandud, aga siin on väga lihtne lahendus: pakkumiste paljusus toob hindu ikkagi alla.»
Äsjane hinnavaatlus näitas, et leidub ka neid, kes kõrgemate tasude kehtestamise trendiga kaasa ei lähe. Näiteks pakub Tanel Lepikov kämpingukohti Kastre valda olenemata üritusest 40 euro eest. «Minu huvi on ennekõike see, et inimesed näeksid ka väikseid kohti,» selgitas ta.
Lisaks tõstis Lepikov esile tõsiasja, et vähemalt praegu veel pole kämpingute vastu väga suurt huvi näha ja see ei anna ka loogilist põhjust juba eos hindu kruvima hakata.
Ku:biku majutaja Ülo Roop ütles, et ralli korraldusega seotud teave on viimasel ajal olnud puudulik. «Infot on vähe ja hästi pole aru saada, kui palju pealtvaatajaid lõpuks radade äärde lubatakse. Sellistes oludes ei julge inimesed teha veel nii suuri oste,» arvas ta.