N, 21.09.2023

Mai soojalaine vihjab suvisele juulile

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Eile sadas pea terve päev vihma, aga tõelisi loodusenautijaid see ei takistanud ning nii oli neid ka Tartu ülikooli botaanikaaias. Ilmavaatlejad lubavad, et praegune jahe ja sajune ilm võtab peagi palju parema pöörde ning ka tänavu suvel saab ringi liikuda vihmavarjuta, minna randa päevitama ja suplema ning nautida muid Eesti suve võlusid. 
Eile sadas pea terve päev vihma, aga tõelisi loodusenautijaid see ei takistanud ning nii oli neid ka Tartu ülikooli botaanikaaias. Ilmavaatlejad lubavad, et praegune jahe ja sajune ilm võtab peagi palju parema pöörde ning ka tänavu suvel saab ringi liikuda vihmavarjuta, minna randa päevitama ja suplema ning nautida muid Eesti suve võlusid. Foto: Margus Ansu

Mai on möödunud sajuselt ja kui inimestele see nõnda meeltmööda pole, siis taimedele küll – kõikjal vaatab vastu lopsakus ja rohelus. Vihmane ja jahedapoolne ilm veel rannamõnusid nautima ei kutsu, aga on kindel, et sel suvel on oodata nii kuuma ja päikeselist kui ka niisket ning jahedat ilma.

Tartu ülikooli botaanikaaia vanemaednik Sten Mander ennustab läinud talve ning kestva kevade põhjal saagikat suve ja sügist. «Talv andis külma ja kahjureid võiks olla vähe, praegu on olnud palju niiskust ning taimed on saanud hästi areneda,» selgitas ta. «Heale saagikusele annab lootust ka see, et mais pole olnud öökülmasid, mis taimedele liiga teeks.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles