Tartu maastikumaratoni virtuaaljooks tõi spordiradadele üle 3500 inimese

Tartu Postimees
Copy
Kunnar Karu 39. Tartu maastikumaratoni finišis.
Kunnar Karu 39. Tartu maastikumaratoni finišis. Foto: Liisa-Lotta Veiken

Aprillis alanud 39. Tartu maastikumaratoni virtuaaljooksust võttis esialgsetel andmetel osa 3506 harrastajat. Valida sai virtuaal- ja individuaaljooksu vahel ning väiksemad spordisõbrad panid end proovile kaugosalusega lastejooksul.

«Tahtsime sellel aastal lisaks virtuaaljooksule midagi uut ja huvitavat juurde pakkuda ning nüüd saame kinnitada, et individuaaljooksu mõte kandis vilja,» rääkis maastikumaratoni peakorraldaja Indrek Kelk.

Individuaaljooksust võttis osa ka jooksufanatt Mart Einasto, kes läbis 42 kilomeetrit. «See on raskel ajal parim lahendus sellele võistluste näljale, mis ilmselt on jooksjaid praegu tabanud. Et ikkagi natukene hommikul on liblikad kõhus ja see tunne on erilisem ja rada on maha märgitud ning kohtab ka teisi, mida virtuaaljooksul ei pruugi üldse juhtuda,» tunnistas ta.

1. aprillist 16. maini kestnud maastikumaratonil sai virtuaaljooksul valida maratoni, poolmaratoni ning 10- ja 5-kilomeetrise distantsi vahel, lisaks said spordisõbrad osaleda maratonikombol ehk läbida 42 kilomeetrit osade kaupa. Kokku osales virtuaaljooksul 1310 inimest. Individuaaljooksul oli samuti valikus neli distantsi ning sellest võttis osa 608 inimest. Virtuaalse lastejooksu läbis 1588 väikest spordisõpra, mis teeb 643 last rohkem kui eelmisel aastal.

Tartu Maratoni Kuubiku hooaja kolmanda etapina on kavas Tartu rattaralli virtuaalsõit, kust saab osa võtta 6. juunini. Sügisesed Kuubiku üritused – Tartu rulluisumaraton, Tartu rattamaraton ning Tartu linnamaraton – loodavad korraldajad viia ellu juba piiranguteta.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles