T, 26.09.2023

Galerii ⟩ Välikohvikute terrassid muutusid reede õhtul tartlaste seas kiiresti populaarseks

Facebook
Comments

Käes on nädalavahetus ning üle pika aja on võimalik veeta õhtuid väliterrassidel, mis on muutunud piirangute leevenemise järel kiiresti populaarseks. Reede õhtul polnud lihtne Tartu linna kohvikute ja baaride terrassidel vaba kohta leida, sest lauad olid täitunud seltskondadega, kes nädalavahetusest viimast võtsid.

Emajõe ääres on oma uksed juba mõnda aega avatuna hoidnud baar Väike Kuuba, kus ka reede õhtul rahvast jagus. Järjekord ei katkenud hetkekski ja ilusat ilma olid nautima tulnud igas vanuses külastajad.

Samal ajal kihas ka raekoja ümbrus lõbusatest inimestest ning Rüütli tänava kohvikutes ei leidunud vaba lauda, kus einestada või midagi meelepärast rüübata.

Praegu tohib toitlustusasutuse välialadel einestada kuni kella 21-ni ning lauad peavad paiknema arvestusega, et välialast oleks kasutuses maksimaalselt 50 protsenti. Laudade vahel peab olema piisav vahemaa ning ühe laudkonna suurus tohib olla maksimaalselt 10 inimest.

Järgmine oluline kuupäev kohvikutele on 24. mai, sest siis lubatakse ka toitlustusasutuste siseruumides kohapeal süüa-juua, kui arvestatakse 50-protsendilist ruumitäituvuse nõuet, sealjuures tohib ühe laudkonna suurus olla maksimaalselt kuus inimest. Klientide jaoks tuleb uksed sulgeda kell 22 nii sise- kui ka välialadel.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles