Andres Dvinjaninov läheb laupäeval Hollywoodi mäele võsa lõikama

Raimu Hanson
, ajakirjanik
Copy
Andres Dvinjaninov sõitis Karlova teatri ette oma tibukollase kabrioletiga, et anda märku päikeselise teatrisuve peatsest saabumisest.
Andres Dvinjaninov sõitis Karlova teatri ette oma tibukollase kabrioletiga, et anda märku päikeselise teatrisuve peatsest saabumisest. Foto: Sille Annuk

Emajõe suveteatri juht Andres Dvinjaninov alustab sel laupäeval tänavuse suvelavastuse «Kasuema» proovidega. Etendused on kavandatud juuliks sinnasamma Staadioni 48 maja taha parki, kus seesama teater on etendanud «Kadrit». Kuid sama päeva hommikul on näitleja, lavastaja ja teatrijuht oodatud ka Tartu-Tallinna maanteel Laevas asuvale Hollywoodi mäele, kus algavad selle võsast puhastamise talgud.

Tartu-Tallinna maanteel Laevas asub Hollywoodi mägi, mille otsa paigutatud valged tähed on suuresti võsaga kaetud.
Tartu-Tallinna maanteel Laevas asub Hollywoodi mägi, mille otsa paigutatud valged tähed on suuresti võsaga kaetud. Foto: Raimu Hanson

«Laevas on Hollywoodi mägi koos tähtedega olnud juba aastakümneid. Kohalikel inimestel eesotsas Laeva kultuurimaja juhataja Veronika Täpsiga tekkis mõte mägi korda teha ja tähed särama panna. Plaanis on luua maamärk, et kui rahvusvahelised filmitegelased sisenevad Tartu maakonda, avastavad nad, et on sattunud Hollywoodi, kus on tunduvalt odavam filme toota kui päris Hollywoodis,» ütles Andres Dvinjaninov.

Võsalõikuseks läheb talgutel sel laupäeval kell 10. «Kõik on oodatud,» lisas ta.

Mis ühendab nimekat teatrimeest külarahva ettevõtmisega ja mis on plaanis teha Hollywoodi mäel lähemas tulevikus, saab lugeda reedeses Tartu Postimehes. Ühtlasi on juttu Emajõe suveteatri eelolevast suvest, aga veidike ka sama teatri eelmisest 24 hooajast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles