E, 4.12.2023

Tartu linn otsib kliimamuutusele rohelisi lahendusi (1)

Tartu Postimees
Copy
Kliimastreik Tartus Raekoja platsil.
Kliimastreik Tartus Raekoja platsil. Foto: Jürgen Puistaja / Kanal 2

Tartu Linnavalitsus kuulutab välja konkursi, mis kutsub kunstnikke, arhitekte, leidureid ning muidu kuldsete käte ja mõtetega inimesi esitama põnevaid lahendusi, mis pakuksid uudseid vaatenurki kliimamuutuste tagajärgedega toime tulemiseks või nendega võitlemiseks ning tõstaks linlaste teadlikkust.

Rohelahenduste konkursile võib pakkuda installatsioone, rajatisi või sündmusi, mis asuvad või toimuvad Tartu linnaruumis 9. juulist 20. augustini 2021 ning on kõigile vabalt kogetavad ja juurdepääsetavad. Rohelahenduse ülesanne on elanike teadlikkuse tõstmine Tartu linna energia- ja kliimakava eesmärkidest.

Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjuse sõnul on "kliimamuutused otseselt seotud meie igapäevase elukeskkonnaga ning sellised mõtete korjed ja koostegemised aitavad väljakutsetele üha enam tähelepanu pöörata, aga ka lahendustele mõelda. Sealjuures on oodatud ka kõiksugu intrigeerivad või humoorikad ideed“.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 10. juuniks esitada rohelahenduse kirjeldus, maksumus, seniste sarnaste tööde nimekiri ning visuaalsed lisad (fotod, joonised, videod), mis illustreeriksid seda, mida soovitakse pakutava lahendusega saavutada.

Tartu linna poolt on idee(de) elluviimiseks 8000 eurot, mille kasutamise otsustab konkursi žürii vastavalt esitatud ideedele. Samuti pakub linn tuge rohelahenduse elluviimisel või koostööpartnerite leidmisel, kui rohesekkumise autoril puudub oskus või kogemus oma ideed ellu viia.

Rohelahenduse idee saab esitada aadressil: https://www.tartu.ee/form/rohelahendused

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles