Siili tänava tühermaale tuleb purskkaevuga tiik (1)

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Siili tänav saab uhke purskkaevuga tiigi, mille ümber hiljem kerkivad ka majad, valgustus ja mänguväljak.
Siili tänav saab uhke purskkaevuga tiigi, mille ümber hiljem kerkivad ka majad, valgustus ja mänguväljak. Foto: Sille Annuk

Jõeäärsel Siili tänava tühjal krundil laiutab praegu vaid heinamaa, kuid eile sai linnavalitsuselt ehitusloa AS Vallikraavi Kinnisvara, et rajada sinna purskkaevuga tiik, mille ümber tõenäoliselt kerkivad hiljem hooned.

Tiik on kavandatud Siili 7 ja osaliselt ka Rebase 15 kinnistule. Et luba on alles värske, ei ole veel teada, millal tööd algavad. «Peame hanke käigus välja selgitama, kes töid tegema hakkab, alles siis saame kuupäevas ja kellaajas kokku leppida,» kommenteeris Vallikraavi Kinnisvara juhataja Indrek Rentel.

Lükati tagasi

Samuti ei osanud ta praegu veel hinnast rääkida, sest see sõltub konkreetsetest pakkumustest. Praegu läbirääkimisi peetud pole, sest ehitusloa saamine võttis puudulike andmete tõttu aega ja taotlus lükati esimesel korral tagasi.

Tartu linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja Andres Pooli sõnul võis selle üks põhjus olla projekti tervikliku visiooni puudumine, sest lisaks hoonetele ja purskkaevuga tiigile on Siili tänavale kavandatud ka valgustus, mänguväljak ja muid elemente, mis peaksid moodustama ühtse hoovi.

Selle asemel, et esitada kõiki neid objekte sisaldav terviklik kavand, on Vallikraavi Kinnisvara aga Siili 7 hoovi iga projektijupi jaoks eraldi ehitusluba taotlenud, mis võtab kauem aega kui ühe suure projekti kinnitamine.

Esmalt tiik, siis eluase

«Mina ei suutnud küll kokku panna, et neil see projekt ühtse terviku moodustab, kuid võib-olla nad ise teavad paremini,» arvas Pool.

Eriskummaline on tema meelest ka tõsiasi, et tiik soovitakse rajada enne maju. «See on muidugi suurepärane, et hooneid veel ei ole ja alustatakse tiigist, aga eks see on iga inimese enda asi, mis järjekorras ta midagi teha tahab,» ütles ta.

Poolile teadaolevalt ei olegi tiikide rajamiseks ühtset seadust, mis piiraks nende tegemist, vaid iga selline avaldus vaadatakse eraldi läbi. «Paljudes kohtades, näiteks Tammelinnas, on krundid servast servani hoonet täis ja sinna ei mahugi midagi enamat,» seletas Pool.

Linnavalitsus ei ole hinnanud Siili 7 krundile planeeritava tiigi kuju, sügavust ega vee kvaliteeti.

Siili tänav saab purskkaevuga tiigi.
Siili tänav saab purskkaevuga tiigi. Foto: Sille Annuk
Tagasi üles