Kiirkompostrite taotlemine jooksutas Tartu linna veebilehe kokku (1)

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Tartu linnavalitsus jagab tasuta kiirkompostrid kuuesajale kiiremale taotlejale.
Tartu linnavalitsus jagab tasuta kiirkompostrid kuuesajale kiiremale taotlejale. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Esmaspäeva hommikul alates kella 10st oli kuuesajal kiireimal Tartu aiapidajal võimalik taotleda linnaportaalist kolmeks aastaks tasuta kasutamiseks kiirkomposter. Kampaania osutus nii menukaks, et taotlushuviliste hulk jooksutas kokku Tartu linna veebilehe.

Kohe pärast kella 10 hommikul tekkisid tõrked linnaportaali veebilehel, mis kaudu said huvilised omale kiirkompostrit taotleda. Seejärel jooksis kokku ka Tartu linnavalitsuse veebileht, mis sai aga kümmekond minutit hiljem korda.

Kell 10.30 paiku ei olnud veel võimalik taotlemiseks linnaportaali veebilehele siseneda. Tartu linnavalitsuse kommunikatsioonijuhi Lilian Lukka sõnul oli huvi kompostrite vastu sedavõrd suur, et Tartu linna koduleht jooksis seetõttu kokku. «IT-osakond tegeleb praegu sellega, et jõudlust juurde saada, kuid hetkel ei oska ma öelda, mis kellaks süsteemi jälle toimima saame,» selgitas Lukka. Ta lisas, et taotluste lehekülg on seotud Tartu linnavalitsuse kodulehega. «Veebilehte ei vaadata iga päev nii palju, kuid täna sattus seda kasutama korraga palju inimesi, ilmselt oli huvi kiirkompostrite vastu metsik.»

Linnamajanduse osakonna projektijuht Maarja-Liis Metsla ütles, et kindlasti ei tohiks taotlusi saata meiliga, sest seesuguseid avaldusi ei võeta arvesse. «Hetkel on laekunud umbes sada avaldust, seega ruumi veel on, aga ülekoormuse tõttu on vaja natuke kannatust varuda,» palus Metsla inimestelt mõistvat suhtumist. «Me teadsime, et kiirkompostrite taotlemine osutub kindlasti populaarseks, kuid nii suurt huvi ei osanud me ennustada.»

Tartu linn jagab kiirkompostrid eramute ja kuni nelja korteriga majade elanikele tasuta kasutamiseks kolmeks aastaks. Kompostrite saajatega sõlmitakse lepingud, mille kohaselt tuleb neil hakata biolagunevaid köögijäätmeid kompostima ja taaskasutama. Esialgsete plaanide kohaselt hakatakse kompostreid välja jagama septembris. Kõikidele kompostri saajatele korraldatakse ka koolitus, kuidas kiirkompostrit kasutada. Kokku antakse linnaelanikele 600 kiirkompostrit.

Projekti «Biojäätmete kohtkompostimise edendamine Tartus» maksumus on 144 000 eurot, linna omafinantseeringu suurus on 18 720 eurot. Projekti rahastab keskkonnainvesteeringute keskus.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles