P, 4.12.2022

Galerii ⟩ Taliujujad 60 kilomeetri finišis: nüüd võiks veel Peipsile välja ujuda

Taliujujad 60 kilomeetri finišis: nüüd võiks veel Peipsile välja ujuda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Tartu taliujujad jõudsid eile hilisõhtul Atlantise paadisilla vastas oma 60-kilomeetrise teekonna finišisse, mida Eestis siiani varem pole ette võetud. 14 taliujuja hulgas oli vaid üks naine ning kõik, kes eile varahommikul Võrtsjärve äärest alustasid, jõudsid koos ka finišisse. Pööraseid sportlasi oli tulnud Emajõe äärde tervitama ka linnarahvas ning emotsioonid olid osalejatel laes.

Kui alguses soovisid taliujujad plaani kohaselt läbida distantsi teatevõistlusena, kus iga inimene on vees umbes 10 minutit ja siis kosutab ennast saunas, siis tegelikult suutis osa ujujaid vees järjest vastu pidada rohkem kui 30 minutit. 

«Kõige kõvemad ujusid vees lausa pool tundi, mis on väga hea tulemus. Keegi osalejatest ei tulnud hetkekski sellise jutuga, et jätame pooleli,» rääkis laeva kapten, kus veest välja tulnud taliujujad teekonna jooksul puhkasid.

«Kõige raskemad olid hommikused neli tundi, kui meil saun tööle ei läinud. Mõtlesime küll, et kas nüüd jääb õhtuni nii, aga isegi, kui nii oleks läinud, siis meie allaandjad ei ole,» selgitas üks ujuja rõõmsal toonil.

«Nüüd võiks Peipsile ujuda, uskumatult hea tunne on!» hüüdis teine, kes samal ajal veest välja ronis.

Kui kogu seltskond finišisse jõudis, juubeldasid nad omavahel, võtsid lauluviisi üles ja surusid kätt, et siis sooja sauna minna ja ühise õhtusöögiga alustada.

Märksõnad
Tagasi üles