L, 1.04.2023

Pildid ⟩ Hanza Mechanicsi uus tootmishoone sai nurgakivi

Eili Arula
, ajakirjanik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Vahi tööstusparki kerkib Hanza Mechanicsi uus tootmishoone, mis mahub 12 000 ruutmeetrile. Täna nurgakivi saanud hoonesse hakatakse masinaid paika panema veel enne jõule.

Uus tootmishoone on esimene, mille ettevõte veerandsaja tegutsemisaasta jooksul ehitab. Seni toimetas Hanza Mechanics endise Tartu kontrollaparatuuri tehase ruumides.

Seni oli Hanza Mechanicsi põhitootmine Tartu linnas Puiestee tänaval. Ettevõtte viiesajast töötajast 380 kolivad aga uue tootmishoone valmides Tartu valda Vahi tööstusparki. 120 inimese töökoht jääb aga ikka Tartu linna Puiestee tänaval asuvasse hoonesse.

Ettevõtte juht Emöke Sogenbits sõnas nurgakivi paneku tseremoonial, et uues majas ei pea ta enam kümneid kordi päevas edasi-tagasi neljandal korrusel asuva kontori ja esimese korruse vahet traavima. «Siin tuleb kontor teisele korrusele,» sõnas Sogenbits.

Uus tootmishoone laiub 12 000 ruutmeetril. Sellele lisaks saab samale krundile tulevikus ehitada veel 10 000 ruutmeetri suuruse toomishoone. «Aga see on alles tulevik, sellest räägime siis, kui aeg käes,» sõnas Sogenbits. Uue tootmishoone arendus läheb maksma ligi 8 miljonit eurot.

Tartu abilinnapea Raimond Tamm sõnas nurgakivi panekul, et tal pole põrmugi kahju näha Hanza Mechanicsi põhitootmist Tartu linnapiiri taha kolimas. «Peame ikka lähtuma Suur-Tartu vaatest,» lisas Tamm.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles