Mugavusteta linlased pääsesid lõpuks sauna

Jens Raavik
, ajakirjanik
Copy
Agnes (esiplaanil) ja Ene tulid esimesel võimalusel sauna, sest eelmisest leilist on möödas üle kuu aja.
Agnes (esiplaanil) ja Ene tulid esimesel võimalusel sauna, sest eelmisest leilist on möödas üle kuu aja. Foto: Sille Annuk

Eile avati Anne saun, kuhu võivad valitsuse piirangutest tulenevalt minna vaid need, kellel kodus pesemisvõimalust ei ole.

Kuigi saunalistel oli palutud mitte liialt vara tulla, olid paljud neist juba enne avamist kohal. «Ma ei ole vähemalt kuu aega saanud leili võtta, muidu ikka sai iga nädal käidud,» oli maakodust Tartusse kohale sõitnud Ene (68) õnnelik. Kaugelt saabunud saunataja oli tähtsa päeva puhul võtnud kaasa ka oma 90-aastase sõbranna Agnese.

Sauna juhataja Andrus Kõo palus olla kõigil vastutustundlikud ja tulla sauna praegu vaid tõsise vajaduse korral, mitte lihtsalt mõnusalt aega veetma. «Enamasti läheb ühel inimesel poolteist tundi, kuid kedagi me välja ei viska, kui kauem ollakse,» ütles ta. «Oleme mõistvad, sest kõik ei pruugi nii kiiresti pesemisega valmis saada.»

Anne saun on saanud mõneski kohas värskendust, näiteks on riietusruumis remonditud lage, kust varem betoonitükke kukkus. Ka üks varem tühalt seisnud tunnisaun sai tänu Tartu kutsehariduskeskuse õpilaste praktikale uue ilme ja on nüüd saunaliste kasutada.

Sauna on lubatud vaid haigusnähtudeta inimesed ning nad peavad pidama kinni reeglitest: ruumis võib korraga viibida kuni 20 inimest ja kohapeal kehtib 2 + 2 reegel. Lavale on korraga lubatud kuni viis inimest ning maskiga tuleb käia kõigis ruumides, välja arvatud pesemis- ja leiliruumis.

Anne saun on avatud neljapäeviti ja reedeti kell 14–20.30, laupäeviti kell 12–20.30 ning pühapäeviti kell 12–19.

Tagasi üles