Eesti looduse mõttekoja sümboli looja sai auhinna

Armas Riives
, ajakirjanik
Copy
Eesti looduse mõttekoja sümboli looja Artur Kuus ja Eesi looduse mõõtekoja üks eestvedajaid, akadeemik Urmas Kõljalg.
Eesti looduse mõttekoja sümboli looja Artur Kuus ja Eesi looduse mõõtekoja üks eestvedajaid, akadeemik Urmas Kõljalg. Foto: Maris Hindrikson

Täna anti Tartu ülikooli loodusmuuseumis Eesti looduse mõttekoja sümboli loojale Artur Kuusile pidulikult üle võiduauhind. Parima kavandi esitaja sai aastase priipääsme kõikidele loodusmuuseumi näitustele ja üritustele.

«Artur Kuusi töö paistis silma tervikliku lahenduse tõttu. Püstkoda, värvid ja käsitsi joonistus sulandub tegijate meelest mõttekoja ideega väga hästi,» sõnas Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktor ja Eesti looduse mõttekoja üks eestvedajaid akadeemik Urmas Kõljalg.

«Kui olin konkursi kutse läbi lugenud, hakkas mu mõte liikuma mööda ahelat koda-ruum-püstkoda,» kommenteeris oma loomingut Artur Kuus. «Uurisin netist fotosid ning joonistasin stiliseeritud püstkoja arhetüübi,» jätkas ta. Kui algas töö tähtede ning tüpograafiliste katsetustega, jõudis autor peagi arusaamisele, et parim lahendus tuleb käsitsi joonistades. «Saadud e-l-m sobitus kenasti ja orgaaniliselt kojaga kokku.»

Artur Kuusi loodud Eesti looduse mõttekoja sümbol.
Artur Kuusi loodud Eesti looduse mõttekoja sümbol. Foto: Artur Kuus

Kuusi loodud kavand saadab nüüdsest kõiki Eesti looduse mõttekoja loengusarja üritusi. Esimene on kavas 27. mail, kui oma doktoritööd «Suunisliigid märgalakoosluste taastamisel» («Focal species in wetland restoration») esitleb Elin Soomets Tartu ülikoolist.

Loengusarja eesmärk on Eesti ülikoolides kaitstavate loodusteaduslike doktoritööde tutvustamine avalikkusele ning eesti teaduskeele ja oskussõnavara arendamine.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles