N, 21.09.2023

Marika Saar: hoop laste huviharidusele

, Elva abivallavanem, Eesti linnade ja valdade liidu töörühmade liige, SDE
Facebook
Comments
Marika Saar
Marika Saar Foto: Sille Annuk

Hinge kriibib, et laste huvihariduse arvelt kärpida otsustades anti otsene löök riigi ja omavalitsuste niigi haprasse suhtesse.

Valitsuse otsus kärpida laste huvitegevuse ja huvihariduse toetust poole võrra toob riigikassasse seitse miljonit eurot kokkuhoidu ning jätab kohalikud omavalitsused ilma sama suurest summast. Tundub, et valitsusel jäid kaalutlemata mõjud, mis selle otsusega kaasnevad. Aastatega üles ehitatud maapiirkondade huviharidussüsteem ning omavalitsuste ja riigi partnerlussuhe saab praegu hävitava hoobi. Haridusminister selgitas, et omavalitsused on huvitegevuse vallas tugevad ja saavad ise hakkama, aga just seepärast nad ongi tugevad, et laste arengusse on panustatud koostöös riigiga. Kui sa võtad jalgrattalt ühe ratta ära, siis see kuigi hästi ei sõida.

Huviharidus ja -tegevus on osa kvaliteetsest haridusest. Huviharidus võimaldab lastel oma tugevusi ja andeid arendada, proovida ja katsetada. See loob vundamendi laste enesekindlusele ja silmaringile, aitab tagada, et neil tulevikus hästi läheks. Lisaks suurepärasele laste arendamise meetmele on tegu ühe läbimõelduma regionaalpoliitilise toetusega, mis aitab tasandada ebavõrdsust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles