ERR: TÜ naistekliinikus paranesid loote jälgimise võimalused
Vaata videot!

FOTO: SCANPIX

Heade annetajate toel saab Tartu Ülikooli naistekliiniku sünnitusosakond loote tsentraalse jälgimise süsteemi, mis võimaldab tulevase ilmakodaniku südame tegevust jälgida ka väljaspool palatit, näiteks puhketoast.

Kui seni pidid meedikud tulevase ilmakodaniku seisundit jälgimas käima palatis, siis uus loote tsentraalse jälgimise süsteem võimaldab seda teha näiteks kabinetist, koosolekuruumist ja isegi puhketoast, mis muudab lapse sünni senisest veelgi turvalisemaks, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

«Ja teine asi on see, et see süsteem teeb esmase monitooringu analüüsi ära ja kui seal on midagi natukene viltu, siis ta annab sellest kohe alarmiga teada,» ütles TÜ naistekliiniku sünnitusosakonna juhataja Fred Kirss.

Esmane monitooring tähendab, et arstid-ämmaemandad saavad hoida pidevalt silma peal loote südametegevusel, ilma et peaks palatis naise kõrval seisma. Tartu Ülikooli naistekliinikus oleks uue süsteemi korral ühel monitoril jälgitavad kõigi üheksa sünnitustoa emad ja looted.

Tagasi üles