N, 21.09.2023

Tüve tänava viiemiljonised sotsiaalmajad kerkisid täiskõrgusesse

Lenel Karu
, reporter
Facebook
Comments
Pildil Tüve 2 ja 4  aadressile ehitatud sotsiaalmajad.
Pildil Tüve 2 ja 4 aadressile ehitatud sotsiaalmajad. Foto: Kristjan Teedema

Tartusse Kredexi toetusel ehitatavad, Tüve tänav 2 ja 4 asuvad munitsipaalmajad on saavutanud oma maksimaalse kõrguse; hooned kogumaksumusega ligi 5 miljonit eurot valmivad aasta lõpus.

Kahte neljakorruselisse elamusse tuleb kokku 56 korterit, millest 16 on kohandatud liikumisraskustega elanikele. Tegemist on Tartu tänavuse aasta ühe suurima investeeringuga. Elamispindu on võimalik saada neil tartlastel, kes vajavad linna abi endale ja oma perekonnale eluruumi tagamisel. Samuti inimestel, kel on raskusi iseseisva toimetulekuga.

«Uued majad võimaldavad nüüdisaegset ja väärikate elutingimustega kodu inimestele, kes linnalt abi vajavad. Oluline on rõhutada, et uutele elanikele pakutakse vajaduse korral lisasotsiaalteenuseid, näiteks psühholoogilist abi või perenõustamist, et neil oleks võimalik elada võimalikult täisväärtuslikku elu ning ühiskonda panustada,» märkis Tartu abilinnapea Mihkel Lees.

Leesi sõnul pole sotsiaalvaldkonnas Tartus varem korraga sellises mahus ehitustöid ja ettevalmistusi tehtud. Lisaks Tüve tänava majadele ehitab linn Nõlvaku 10 kinnistule 20-kohalise hooldekodu dementsusega eakatele. Hooldekodu valmib järgmise aasta suvel. Uus hooldekodu kerkib ka Annemõisa ning selle ehitamiseks andis linn maa tasuta kasutamiseks.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles