T, 7.02.2023

Tegus mutt suudab oma maa-alusesse toidukambrisse varuda 1200 vihmaussi, relvaks mürgine sülg

Kelly Olesk
, ajakirjanik
Tegus mutt suudab oma maa-alusesse toidukambrisse varuda 1200 vihmaussi, relvaks mürgine sülg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tegusad mutid on suure liiklusega Sepa ja Turu tänava ristmiku muruplatsi hõivanud ja muutnud selle muruniitja nuhtluseks.
Tegusad mutid on suure liiklusega Sepa ja Turu tänava ristmiku muruplatsi hõivanud ja muutnud selle muruniitja nuhtluseks. Foto: Margus Ansu

Kümned mutimullahunnikud aedades ja linna haljasaladel ei jää pärast lume sulamist kellelgi märkamata. Miinivälja meenutav kuhilate kogum torkab silma ka Tartus tiheda liiklusega Sepa ja Turu tänava ristmikul. Kevade hakul murravad majaomanikud pead, kuidas neist pealtnäha kasututest mururikkujatest ning niidumasinate terasid nüritavatest tüütustest vabaneda. Küll püütakse neist koduste vahenditega lahti saada, küll seatakse üles lõksud.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi kuraator Andrei Miljutin soovitab hoopis õppida muttidega koos elama, sest tegelikult on nad süütud loomad ja aiapidajale on mutist rohkem kasu kui kahju.

Kuigi muti hunnikud ei ole murul just kena vaatepilt, on aias see loom kasulik tegelane, kes pistab nahka nälkjad ning teisigi kahjureid, kes söövad maasikaid ja muid vilju.

Märksõnad
Tagasi üles