K, 22.03.2023

Algas konnade suur kevadränne

Armas Riives
, ajakirjanik
Algas konnade suur kevadränne
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ihaste teel keelati konnade rände tõttu liiklus kell 20–7 (välja arvatud sõidukid ja kohalikud elanikud) ning piirati kiirust.
Ihaste teel keelati konnade rände tõttu liiklus kell 20–7 (välja arvatud sõidukid ja kohalikud elanikud) ning piirati kiirust. Foto: Margus Ansu

Alanud on konnade iga-aastane kevadränne kudemispaikadesse, mistõttu võib konni massiliselt kohata ka sõiduteedel. Eestimaa looduse fond kutsub autojuhte üles konni märkama, nende rändeteele jäävatel lõikudel kiirust vähendama ja rändega ristuvaid maanteid päikeseloojangust keskööni vältima.

Kahepaiksed rändavad kudemispaikadesse pulmi pidama igal kevadel, kui õhtused ja öised temperatuurid on soojemad. Konnad asuvad teele päikeseloojangu ajal ja liiguvad kahe kuni nelja tunni vältel, rände tippaeg on kella 22 ja 23 vahel.

Tartus on üks olulisimaid konnade rändeteele jäävaid sõiduteid Ihaste tee, mistõttu keelati seal õhtul kella kaheksast hommikul kella seitsmeni liiklus suisa ära (v.a bussid ja kohalikud elanikud) ja piirati kiirus 30 kilomeetrini tunnis.

Märksõnad
Tagasi üles