R, 9.12.2022

TÄNAVAKÜSITLUS ⟩ Kas keskparki võib ehitada kultuurikeskuse nii, et osa puudest kaob?

Madis Perli
, videoreporter
Kas keskparki võib ehitada kultuurikeskuse nii, et osa puudest kaob?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ene Jents, pensionär
Ene Jents, pensionär Foto: Madis Perli

Südalinna kultuurikeskuse (Süku) idee on tartlased kahte lehte löönud. Ühel pool on need, kes toetavad raamatukogule ja kunstimuuseumile uue maja ehk Süku ehitust, ja vastas inimesed, kelle eesmärk on kaitsta keskparki. Kui Süku poolt on 500 kultuuritegelast ja linnajuhid, siis keskparki kaitsev petitsioon on change.org-i lehel kogunud 4750 toetajat. Mida arvavad aga teemast tartlased, kes ise keskparki satuvad?

Kristi Nõlvak, tudeng

Ma jalutan siin iga päev, nii et oleksin väga õnnelik, kui neid puid maha ei võetaks ja saaksime ikka siin pargis käia. Äkki on võimalik kultuurikeskus rajada kuhugi mujale, et kesklinnas säiliks loodus. Tartu ongi nii eriline, sest siin on jõgi ja väga palju loodust. Arvan, et see oleks väga halb, kui nii tehtaks.

Võrkpallur ja tudeng Kristi Nõlvak loodab, et puid maha ei võeta.
Võrkpallur ja tudeng Kristi Nõlvak loodab, et puid maha ei võeta. Foto: Madis Perli

Ats Kadakas, töötu

Ei, minul ei ole selle vastu midagi, muidugi võib. Siin on suvel pargist võimatu läbi minna, kuna kõik haiseb. Parem juba tehku kultuurikeskus, siis on ikkagi asja ette. Kahju on muidugi puudest, aga eks see ole hea koht siin kesklinnas käe ja jala juures. Muidugi võiks kultuurikeskuse ka kuhugi mujale ehitada.

Ats Kadakas Süku plaanile vastu ei ole.
Ats Kadakas Süku plaanile vastu ei ole. Foto: Madis Perli

Vilve Alt, keemik

Ma arvan küll, et mingi osa neist puudest võib maha võtta. Praegu on see park ainult diagonaalselt läbi kõndimiseks, see ei ole istumiseks. Tuled kevadel, et istuks, siis ühel pool istuvad suitsetavad naljakad inimesed, teisel pool karjuvad teismelised. Ma ei ole kunagi saanud siin istuda, mitte kunagi, kogu oma elu jooksul. Mõttes olen küll istunud ja päikse poole vaadanud, aga tegelikkus on teine.

Keemiku Vilve Alti sõnul võib osa puudest maha võtta küll.
Keemiku Vilve Alti sõnul võib osa puudest maha võtta küll. Foto: Madis Perli

Ria Värsi, kinnisvarahooldaja

Mina olen igatahes pargi poolt. Uuendada võiks muidugi ja seda annaks ikka palju ilusamaks teha. Satun siia pea iga päev. Eelmine aasta taheti siin liigirikkust teha, aga mina arvan, et linnapargis võiks lihtsalt muru olla, korralikult pügatud, ja siin ju inimesed istuvad ja peavad piknikut. See on väga kena koht, jõgi on siinsamas. Mina arvan küll, et see park võiks jääda.

Kinnisvarahooldaja Ria Värsi leiab, et keskparki saaks palju ilusamaks teha.
Kinnisvarahooldaja Ria Värsi leiab, et keskparki saaks palju ilusamaks teha. Foto: Madis Perli

Ene Jents, pensionär

Ei, ma ei taha puid sugugi maha võtta. Tahaksin ikka seda parki säilitada, ja kui vanad puud maha võtta, siis istutada uued asemele. Nii nagu Kalevipoja juures on praegu tehtud. Vanad puud on võetud ja lagedamaks tehtud, aga säilib loodus. Suuremat hoonet ei taha. Olen Tartus sündinud ja Tartus kasvanud, ma ei taha, et Tartu täis ehitatakse.

Pensionär Ene Jents ei taha, et tema kodulinn täis ehitatakse.
Pensionär Ene Jents ei taha, et tema kodulinn täis ehitatakse. Foto: Madis Perli

Marko Vahtel, IT-töötaja

Pigem ei tahaks, et ehitataks, sellepärast et pargipinda on isegi vähe, ei tahaks sellestki rohelusest ilma jääda. Ma kõnnin siit iga päev läbi, aega ma siin otseselt ei veeda. Eelistan parki pigem ilma suuremate ehitisteta, et oleks looduslikku pinda rohkem.

IT valdkonnas töötav Marko Vahtel loodab, et rohelust Tartu kesklinna ikka jätkub.
IT valdkonnas töötav Marko Vahtel loodab, et rohelust Tartu kesklinna ikka jätkub. Foto: Madis Perli
Märksõnad
Tagasi üles