Siin on parim näide uus Delta keskus. Sellegi asukoht tulenes kaasavast üldplaneeringu protsessist, ehkki ka selle vastu organiseeriti petitsioon. Ometi näeme, kuidas Delta annab oma väärikas kohas tugevust juurde nii kesklinnale kui ülikooli ajaloolisele keskusele. Ja tänu sellele, et hoone kerkis sinna, kuhu see kerkis, on muutunud ümbruskonna haljasalad väärtuslikumaks ja kasutatavamaks.
Kui palju puid ja muud rohelust tuleks Süku nimel ohverdada?
Üldplaneeringus on öeldud, et vähemalt 50 protsenti pargialast peab säilima. Mitte mingil tingimusel pole võimalik, et üle poole pargist kaob.
Pargi all me mõistame avalikku ruumi, millel pole katust, mis on haljastatud ja kus igaüks saab alati aega veeta. Aga ka kultuurikeskus on avalik ruum ehk osa pargiruumist. Neid ei tohiks kontrastina käsitleda. Me ei peaks vastandama parki hoonega ja betooni rohelusega, sest mõlemad võivad kanda olulist avalikku funktsiooni.
Ikkagi, kui palju oleks võimalik praegusi puid alles jätta?
Selles ruumiprogrammis, milleni oleme praeguseks jõudnud, hõlmaks maja vähem kui poole pargi pindalast, eeldusel, et see on kolmekorruseline. Tegelik tulemus selgub rahvusvahelisel arhitektuurivõistlusel ja seal on kümneid viise, kuidas hoonet paigutada nii, et võimalikult palju kõrghaljastust säiliks.
Milline peaks maja välja nägema? Mõni on rõhutanud, et kui üldse teha, siis kindlasti puidust.
Täiesti nõus. Seda oleme ka riigikogule saadetud taotluses toonitanud, et sellises kohas on eriti oluline, et me ei mõtleks ainult tõhususele, vaid ka sellele, kuidas ja millest me ehitame. See on see koht, kus teha koostööd Lõuna-Eesti puidusektoriga, et viia edasi puidust ehitamise kultuuri.