Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tartu valmistub vaktsineerimiskeskuse avamiseks

Vaktsineerimine Tartu ülikooli kliinikumis. FOTO: Sille Annuk

Tartu linn koos ülikooli kliinikumi ja kiirabiga alustasid ettevalmistusi vaktsineerimiskeskuse avamiseks A. Le Coqi spordimajas (Ihaste tee 7), et võimaldada kiirendatud tempos võimalikult suurele hulgale elanikele Covid-19 vastu vaktsineerimist. Keskuse täpne avamisaeg pole veel teada, sest see sõltub vaktsiinitarnete saabumisest.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul alustati keskuse rajamiseks ettevalmistusi, et olla valmis selleks ajaks, kui saabunud on vajalikus koguses vaktsiine. «Et kiire vaktsineerimine ei jääks logistika, ruumide ega personali taha, vaid saaks kohe hoo sisse, kui vaktsiinid on saabunud,» ütles linnapea.

Tartu ülikooli kliinikumi ravijuhi doktor Andres Kotsari sõnul on elanike võimalikult operatiivne vaktsineerimine võtmetähtsusega Covid-19 pandeemia ületamiseks. «Kliinikum soovib panustada elanikkonna vaktsineerimisse, et vähendada viiruse levikut ning seeläbi ka haiglaravi vajavate patsientide arvu,» ütles ta.

Seni on kliinikum süstinud üle 14 000 vaktsiinidoosi kliinikumi töötajatele, riskirümade patsientidele, haridustöötajatele, proviisoritele, hambaarstidele, teistele eesliinitöötajatele, aga ka vaktsineerimisele kutsutud elanikele,» selgitas Kotsar.

Loodavasse vaktsineerimiskeskusesse kavandatakse infektsioonikontrollialaseid soovitusi silmas pidades turvalised ootealad, piisavalt vaktsineerimiskohti ning jälgimisala koos meedikutega. Vaktsineerimiskeskuses on praegustel andmetel võimalik vaktsineerida 1000–1500 inimest päevas.

Tartu abilinnapea Mihkel Lees ütles, et A. Le Coqi spordimajas on vaktsineerimiskeskuse rajamiseks igati head tingimused. «Hoonel on soodne asukoht, kuna Annelinnas elab kolmandik tartlasi. Olulised on ka head parkimisvõimalused, bussipeatuste lähedus, avarad ruumid ja hea ventilatsioon. Mõistame teatavat ebamugavust sportlaste jaoks, kuid töötame SAga Tartu Sport selle nimel, et aidata vajaduse korral treeningud teiste spordibaaside vahel ära jagada,» lisas ta.

Vaktsineerimisele saab aegu broneerida siis, kui vajalikud vaktsiinikogused on saabunud. Sellest antakse teada kliinikumi ja Tartu linna infokanalites.

Tagasi üles
Back