Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kliinikum avas meestekliiniku filiaali Narvas

Androloogia professor Margus Punab räägib loengus meeste tervisest. FOTO: Tartu Ülikooli kliinikum

Tartu ülikooli kliinikumi meestekliinik laiendas tegevust Ida-Virumaale ning avas meestele mõeldud vastuvõtud Narva linnas.

«Meestekliiniku jaoks on oluline püüelda selle poole, et katta oma teenustega kogu Eesti. Seni on olnud teenus kättesaadav Tartu, Tallinna ja Pärnu filiaalides ning muudes Eesti paigus mobiilse diagnoosikabineti kaudu. Arvestades Narva piirkonna patsientide arvu ja selle piirkonna tervishoiusüsteemi tänast võimekust mehespetsiifiliste teenuste osutamisel, pidasime vajalikuks luua meie neljas statsionaarne keskus just Narva linna,» selgitas Tartu ülikooli kliinikumi meestekliiniku juhataja professor Margus Punab.

Kliinikumi meestekliinik Narvas, mis asub aadressil Linda 2, sissepääsuga Kerese tänavalt, alustas tööd 8. märtsil ning on avatud kõigil tööpäevadel. Enamikul päevadel ootab patsiente vastuvõtule seni mobiilses kabinetis töötanud õde Kärt Maanas.

«Iga päev on õele toeks ka arsti elektroonilised visiidid ning vajaduse korral suurendatakse keskuses arstide füüsilisi vastuvõtte. Meestekliiniku Narva filiaalis on võimalik teha kõiki vajalikke uuringuid, kaasa arvatud ultraheli-uuringuid ja sperma analüüse,» tutvustas professor Punab.

Tartu ülikooli kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsari sõnul on kliinilise tegevusega alustamine Narvas kohapeal väga oluline samm patsiendikeskse lähenemise suunas. «Keskuse avamisega saame pakkuda väga heal tasemel androloogilist abi kohalikele elanikele. Ka varasem mobiilse androloogia diagnoosikabineti töö on näidanud, et patsiendile lähemale liikudes suudame aidata suuremal hulgal abivajajaid ja ka paljusid neid, kes muidu arsti vastuvõtule ilmselt ei tuleks,» ütles dr Kotsar.    

Meestekliiniku Narva filiaali saab pöörduda kõigi meestele eriomaste haiguste kaebustega: eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise ja munandikoti haigused, rinnahaigused meestel. Meesterahvad, kes vajavad pärast uuringuid androloogia eriala välist lisaabi, suunatakse Tartu ülikooli kliinikumi teistesse struktuuriüksustesse: Narva haiglasse või Ida-Viru keskhaiglasse.

Tagasi üles
Back