Noored ujujad noppisid Baltimaade meistrivõistlustelt medaleid ja rekordeid

Lenel Karu
Ralf Roose (vasakul) pidi vahetult enne võistlusi olema kaks nädalat isolatsioonis, kuid saavutas treener Mihhail Strungari (paremal) sõnul sellest hoolimata üllatavalt head tulemused. Foto: Pille Tali

Leedus peeti läinud nädalavahetusel Baltimaade meistrivõistlused ujumises, kus Eesti jäid riikide arvestuses Leedu järel teiseks. Võistlusel ujuti eri vanuseklassides mitu rekordit, sealhulgas saavutasid silmapaistvaid tulemusi ka tartlased. Spordiklubi Yess, mis varem kandis Tartu Ujumisklubi nime, oli Leedus kohal mitme noorsportlasega.

Mitu head tulemust sai enda nimele Yessi kasvandik Ralf Roose, kes saavutas 100 meetri rinnuliujumises noorte klassis teise koha ja püstitas samas kategoorias Eesti noorte seas rekordi ajaga 1.03,42. Sellega täitis Roose ka juunioride EMi normatiivi.

Teise hõbeda teenis klubi sportlastest 100 meetri seliliujumises Laura-Liis Valdmaa ajaga 1.07,08. Lisaks tuli ta avatud ehk Open-klassis kolmandale kohale 50 meetri liblik­ujumises ajaga 29,54.