Vaid iga neljas laps liigub piisavalt. Mida teha?

Copy
Tartu ülikooli liikumislabori teaduri Katrin Mägi perepilt on tehtud mänguväljakul, kus koos mehe Jaani ja laste Oti, Anni ja Atsiga on hea katsetada liikumislabori soovitusi.
 
Tartu ülikooli liikumislabori teaduri Katrin Mägi perepilt on tehtud mänguväljakul, kus koos mehe Jaani ja laste Oti, Anni ja Atsiga on hea katsetada liikumislabori soovitusi.  Foto: Margus Ansu

Tänavune talvevaheaeg ringi reisimist ei soosinud ja pärast vaheaega ootas põhi- ja keskkooliõpilasi jälle kaugõpe. Kuidas lapsi lummava ekraani tagant leebelt lahti kangutada ja ka ennast liikvel hoida?

Tartu ülikooli liikumislabori uuringud näitavad, et liikumisega meil ülearu hästi ei ole. Koolipäevadel liigub 7–13-aastastest õpilastest piisavalt vaid iga neljas. Ligi viiendik lastest ei liigu ühelgi päeval isegi vähimal soovituslikul tasemel.

«Meil on eelmise kevade kaugõppe ajast kogemus, et lapsed liikusid veelgi vähem, sest ära jäi ka koolitee,» ütles Tartu ülikooli liikumislabori teadur Katrin Mägi. «Kuigi koos vanematega käidi matkaradadel ehk rohkemgi kui tavaliselt, ei korvanud see muu tavapärase liikumise vähesust. Lugesin just üht Portugalis tehtud uurimust. Selle kohaselt on isolatsiooni tingimustes kõige suuremas riskis need lapsed, kellel ei ole oma hoovi, peres ei ole teisi lapsi ja vanemad ise peavad kodust täiskoormusel tööd tegema.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles