P, 3.12.2023

RAADIOSAADE ⟩ Kui nakatumine pole kahe nädala pärast selges languses, on jälle midagi valesti tehtud

Tartu Postimees
Facebook
Comments
Kuku raadio Tartu stuudio. Saade "Vahetund Tartu Postimehega".
Kuku raadio Tartu stuudio. Saade "Vahetund Tartu Postimehega". Foto: TPM

2. märtsi pärastlõunal eetris olnud raadiosaade «Vahetund Tartu Postimehega» puudutas kolme teemat.

Esimeses veerandis lahkasid ajakirjanikud Rannar Raba ja Janno Zõbin Tartu vallas Vedu külas ebainimlikes tingimustes elava vanaproua juhtumi näitel mitmeid küsimusi. Kes ja kui jõuliselt peaks sellistesse olukordadesse sekkuma? Kes aitab inimest, kui inimene pole aldis abi vastu võtma? Mida saab ametnikele kohustuseks panna ja mida mitte?

Teises veerandis võtsid Rannar Raba ja Eili Arula taas jutuks koroonaviiruse levikust tingitud hetkeolukorra. Muu hulgas rõhutati, et tartlased ja tartumaalased peaks hoolimata suhteliselt madalast kohalikust haigestumise määrast hoidma praegu väha ettevaatlikku joont, sest aeg on näidanud, et koroona epitsentrid võivad väikeses riigis väga kiiresti ümber paigutuda. Ka tõdeti, et kui koroonasse nakatumine pole kahe nädala pärast selges languses, on valitsuse tasandil jälle midagi väga valesti tehtud.

Saate teise saatepoole aitas sisustada Lõuna prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Indrek Koemets. Et äsja möödus 30 aastat Eesti politsei taasloomisest, meenutas ta 1990. aastate algusesse jäänud murrangulisi aegu, ent mõtestas politseinike staatust ka tänapäeva ühiskonnas.

«Vahetund Tartu Postimehega» on Kuku Tartu sagedusel (100,2 MHz) ja Otepää sagedusel (102,4 MHz) otse-eetris igal teisipäeval kell 13. Seda saab järele kuulata raadiojaama veebilehelt ja nutirakendusest, samuti Spotify keskkonnas ning iPodcastina.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles