Tartu noorsootöö keskuse abiga viis rühm noori ellu projekti Grasping Graffiti, milles selgitatakse vandalismi ja tänavakunsti erinevusi ning vandalismi mõju ühiskonnas.
Noored andsid grafitiprojekti käigus uue ilme kolmele hoonele
Eestvedaja Kaisa Saluste sõnul sündis idee rohkem kui aasta tagasi soovist aru saada, mis grafiti endast kujutab ja miks seda tehakse. Ideele pani õla alla Solidaarsuskorpuse projektikonkurss ning lisarahastuse abil korraldati üritusi eelkõige noortele. «Osalesime tänavakunstnike SÄNKi ja Bach Babachi koolitusel, kes viisid meid kurssi grafiti ajalooga ning nime joonistamise kultuuriga. Saime ka ise kätt proovida,» meenutas Saluste.
Möödunud suvel toimus autovabaduse puiesteel kõigile avatud grafititöötuba, kus noored proovisid ise joonistamist. Viimati toimunud koolitusel jagas tänavakunstnik Bach Babach aga enda kogemusi Eesti grafitimaastikul. «Saime teada, mida tohib linnapildis värvida ja mis ei ole soovituslik,» ütles Saluste.
Grasping Graffiti meeskond andis projekti käigus uue ilme Lille noortekeskuse juures olevale müürile, Ilmatsalu xBoxi toale ning Anne noortekeskuse välisuksele. Projekti toetas SA Archimedese noorteagentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist.